Targi Pracy Tymczasowej "Speed Job" na UPP

Wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego studenci naszej Uczelni już na dobre zagościli w murach Uczelni powracając do swoich studenckich obowiązków. Niektórzy z pewnością rozglądają się za możliwością zdobycia doświadczenia, w tym również dodatkowego źródła zarobku.  Z  inicjatywy Biura Karier wychodząc naprzeciw potrzebom studentów, którzy coraz częściej podejmują pracę w elastycznych godzinach, dostosowanych do zajęć na Uczelni 25 października 2017 r. w holu Collegium Maximum odbyła się I edycja Targów Pracy Tymczasowej „Speed Job”.

W murach Uczelni zagościli przedstawiciele sieci Hoteli Orbis, Klinika Weterynaryjna Bartłomiej Kurosz, firma Starter 24, agencje pracy tymczasowej tj. Randstad reprezentująca firmę Amazon, M- Serwis, Wielkopolska Agencja Pracy, Job Impulse, przedstawiciele instytucji wspierających Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, oraz aktywizujących:  Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu,  Ochotnicze Hufce Pracy.  Dzięki podjętej przez Biuro Karier współpracy  z obecną na targach pracy tymczasowej fundacją „Anioły Edukacji”, która zajmuje się m.in.  promocją zatrudnienia i aktywizacją zawodową osób pozostających bez pracy możliwe było uczestnictwo studentów naszej uczelni w warsztacie pt. „Jaką pracę tymczasową wybrać?” oraz określenie w jaki sposób zbudować własną ścieżkę kariery. Po warsztacie udzielane były indywidualne konsultacje związane z budowaniem ścieżki kariery opartej na własnych predyspozycjach i zdobytym już doświadczeniu zawodowym.

Wystawcy oferowali mnóstwo atrakcyjnych ofert pracy w elastycznych godzinach. Duże zainteresowanie przyciągnęły oferty Agencji zatrudnienia Randstad, która oferowała pracę w centrum logistycznym firmy Amazon. Hotel Orbis oferował pracę i praktyki dla ludzi z pasją obsługi gości do działów: recepcji czy gastronomii. Poza tym poszukiwano pracowników do pakowania, do pracy przy inwentaryzacji, pracowników magazynowych. Firma z branży assistance „Starter 24” poszukiwała pracowników na stanowisko Key Account Manager, kierownika zmiany oraz młodszego konsultanta w centrum zgłoszeniowym, oraz specjalistę do spraw rozwoju oprogramowania, a Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego doradcę w Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego.

Aby przyciągnąć uwagę przyszłych pracowników bardzo często oferowane są przez Pracodawców dodatkowe udogodnienia np. darmowy dojazd, opieka medyczna i karta sportowa, czy choćby obiad za symboliczną opłatą.

Na stoisku Biura Karier można było skorzystać z porady doradców zawodowych, skonsultować dokumenty aplikacyjne oraz dowiedzieć się więcej na temat  projektu europejskiego przeznaczonego dla studentów ostatnich lat studiów, który jest realizowany przez nasze Biuro Karier. Projekt pozwala na zdobycie doświadczenia zawodowego u naszych partnerów w postaci 3 -miesięcznego przyuczenia do pracy, tzw. mentoringu, po którym istnieje możliwość zatrudnienia. Realizacja projektu trwa do końca września 2019 roku. Nad przebiegiem imprezy czuwali pracownicy Działu Marketingu i Komunikacji oraz zaprzyjaźnieni studenci i doktoranci.

Organizacja wydarzenia przyciągnęła uwagę studentów zaciekawionych obecnością zaproszonych wystawców. Mamy nadzieję, że każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. A już niebawem kolejne przedsięwzięcia naszego Biura Karier.

Zapraszamy!

Sandra Witczak