Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Tytuł doktora honoris causa dla prof. dr. hab. Andrzeja Rutkowskiego | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Tytuł doktora honoris causa dla prof. dr. hab. Andrzeja Rutkowskiego

Senat Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy podjął uchwałę w sprawie nadania prof. dr. hab. Andrzejowi Rutkowskiemu z Katedry Żywienia Zwierząt Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP godności doktora honoris causa tej Uczelni.

Senat UTP w Bydgoszczy nadał prof. dr. hab. Andrzejowi Rutkowskiemu tytuł doktora honoris causa jako czołowej postaci we współczesnej nauce zootechnicznej w Polsce i na świecie, posiadającej imponujący dorobek naukowy, dydaktyczny i organizacyjny. Działalność prof. dr. hab. Andrzeja Rutkowskiego przyczyniła się również w znaczący sposób do rozwoju Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt UTP w Bydgoszczy. Dostrzeżona została wieloletnia, wszechstronna aktywność i wysiłek na rzecz rozwoju polskiej zootechniki, w tym regionu kujawsko-pomorskiego.

Uroczystość nadania stopnia odbędzie się w dniu 10.04.2019 o godz. 11.00 w Aula Nova UTP w Bydgoszczy.

Rzecznik prasowy UPP