Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility UNIWERSYTET PRZYRODNICZY W POZNANIU NA FESTIWALU 100 LAT RAZEM | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

UNIWERSYTET PRZYRODNICZY W POZNANIU NA FESTIWALU 100 LAT RAZEM

Dwudniowy Festiwal Jubileuszowy zorganizowany dla mieszkańców Poznania i regionu z okazji obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego odbył się w dniach 7 i 8 czerwca 2019 r. Na placu Adama Mickiewicza i przyległych terenach przygotowany został różnorodny program animacyjny dla dzieci i młodzieży oraz atrakcyjna oferta koncertowa z udziałem najlepszych artystów krajowej sceny muzycznej. Ogromną popularnością cieszyła się strefa przygotowana przez naukowców i studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Pierwszy dzień wypełniony był koncertami. Na scenie pojawiły się takie zespoły jak The Live Wires, KuloodpornySonbird, a gwiazdą wieczoru był Lady Pank.

 

Moc atrakcji kulturalnych i naukowych czekała na uczestników natomiast w sobotę. Plac Adama Mickiewicza, plac przed zamkiem cesarskim oraz park Wieniawskiego zapełniły się stoiskami popularyzującymi naukę i jej osiągnięcia, które dla mieszkańców Poznania zorganizowały: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu.

 

Bogaty program wydarzeń przygotowany został przez pracowników i studentów niemalże wszystkich wydziałów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W zielono udekorowanym namiocie można było wziąć udział w przyrodniczym kole fortuny, dowiedzieć się że las to nie tylko drzewa, dotknąć prawdziwego węża, czy pojeździć na drewnianym rowerze. Nie zabrakło też atrakcji wodnych, które przypadły do gustu w szczególności dzieciom. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też możliwość zbadania jakości wody oraz konsultacje dietetyczne, podczas których można było dowiedzieć się  jak wydłużyć młodość i zachować witalność w senioralnym etapie życia. – Cieszy nas, że odwiedziły nas takie tłumy – mówi Wojciech Borzyszkowski z Działu Marketingu i Komunikacji UPP, koordynator wydarzenia -  kluczem do sukcesu było to, że udało nam się połączyć dobrą zabawę z przekazaniem solidnej porcji wiedzy oraz przede wszystkim zaangażowanie naszych pracowników i studentów, za które w imieniu Działu Marketingu i Komunikacji UPP chciałem serdecznie podziękować.

 

Zapraszamy do obejrzenia FOTOGALERII z wydarzenia. 

 

Iwona Cieślik
Rzecznik prasowy UPP

 

Fot.. J. Kocięcka 

 

 

WYDZIAŁY