Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility UPP NA NARODOWEJ WYSTAWIE ROLNICZEJ | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

UPP NA NARODOWEJ WYSTAWIE ROLNICZEJ

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

W Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyło się wielkie święto polskiego rolnictwa. Zorganizowana w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości Narodowa Wystawa Rolnicza trwała od 30 listopada do 2 grudnia br. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Przedsięwziecie miało ukazywać postęp i przemiany, jakie dokonały się na polskiej wsi w trakcie ostatnich 100 lat. W uroczystości otwarcia Wystawy wziął udział prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, który podkreślił rolę mieszkańców wsi w rozwoju Polski. Na MTP obok tradycji i dziedzictwa kulturowego prezentowane były również najnowocześniejsze osiągnięcia polskiego rolnictwa.

Stoisko Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zorganizowane zostało przez Dział Marketingu i Komunikacji przy współpracy z zakładami doświadczalnymi oraz Wydziałami UPP. Wśród przygotowanych atrakcji znalazły się: DietPoint - warsztaty, pokazy, porady, degustacja przygotowane przez Koło Naukowe Dietetyków Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu, warsztaty i pokazy dla dzieci „Las bliżej nas” prowadozne przez Sekcję Biometryczną Koła Leśników Wydziału Leśnego, a katedry Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu - Katedra Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu, Katedra Warzywnictwa i Katedra Roślin Ozdobnych oraz  Katedra Dendrologii, Sadownictwa i Szkółkarstwa – zaprezetowały: pokazy florystyczne, porady sadownicze, aranżacje i urządzanie ogrodów  oraz retro warzywa. Na stoisku można było również obejrzeć fragment wystawy jubileuszowej „100 lat (1919-2019) Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii”.

 

W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 wystawców. Podczas  wystawy odbył się również IV Kongres Polskiego Rolnictwa, gdzie dyskutowano o kierunkach dalszego rozwoju polskiej wsi.

 

Zapraszamy do odwiedzenia FOTOGALERII z wydarzenia.

 

Iwona Cieślik
Rzecznik prasowy UPP

 

fot. A. Domaszewicz, F. Przyłucki

 

WYDZIAŁY