Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility UROCZYSTOŚĆ PROMOCJI DOKTORSKIEJ ORAZ WRĘCZANIA DYPLOMÓW DOKTORA HABILITOWANEGO | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

UROCZYSTOŚĆ PROMOCJI DOKTORSKIEJ ORAZ WRĘCZANIA DYPLOMÓW DOKTORA HABILITOWANEGO

Tradycyjnie podczas Dni Patrona Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyła się uroczystość promocji doktorskiej oraz wręczania dyplomów doktora habilitowanego za rok akademicki 2017/2018. Podczas wydarzenia również uhonorowane zostały medalami osoby zasłużone dla uczelni.

W sali audytoryjnej Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu 23 listopada br. zgromadzili się zaproszeni gości, doktorzy habilitowani oraz absolwenci studiów doktoranckich ze wszystkich Wydziałów uniwersytetu wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi. Uroczystość rozpoczęła się od uhonorowania pracowników uczelni oraz osób zasłużonych dla uniwersytetu medalami Komisji Edukacji Narodowej nadanymi przez Ministra Edukacji Narodowej, medalami „Zasłużony dla Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu” nadanymi przez Senat Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz medalami „Academia Rerum Rusticarum Posnaniensis” nadanymi przez Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W kolejnej części wydarzenia nastąpiło wręczenie dyplomów doktora habilitowanego i doktora  oraz gratulacji pracownikom, którzy uzyskali awanse naukowe w roku akademickim 2017/2018. Przedstawienia doktorów habilitowanych oraz doktorów dokonał dr hab. Edward Roszyk Prodziekan Wydziału Technologii  Drewna, a dyplomy wręczał prof. dr hab. Jan Pikul Rektor UPP w asyście  prof. dr. hab. Romana Gornowicza, Prorektora ds. Kadr i Rozwoju Uczelni oraz Dziekanów Wydziałów.  Zgodnie z tradycją akademicką nowi doktorzy złożyli uroczyste ślubowanie, a tegoroczny wykład zatytułowany „Nutrigenomika, czyli co łączy żywienie i genetykę” przedstawiała dr hab. Joanna Nowacka-Woszuk z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach.

Tego dnia 30 osób uzyskało stopień naukowy doktora habilitowanego, a promocję uzyskało 41 doktorów. Taki rozwój kadry naukowej gwarantuje postęp naukowy uczelni i świadczy o jej randze. Przypominamy, że w tegorocznej edycji Rankingu Szkół Wyższych Perspektyw Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zdobył nagrodę Kuźnia Kadr. Wyróżnienie to otrzymuje uczelnia, która zanotowała największe postępy w kształceniu kadr naukowych.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewniły Chór Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu „Coro Da Camera”  oraz Zespół Trębaczy Myśliwskich „Venator”.

Fotorelacja z uroczystości znajduje się w GALERII

Rzecznik prasowy UPP

fot.  A. Domaszewicz