Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility UROCZYSTOŚCI ABSOLUTORYJNE UPP | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

UROCZYSTOŚCI ABSOLUTORYJNE UPP

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

Uroczystości absolutoryjne, które odbyły się  w ostatni weekend czerwca (29-30.06.2019), symbolicznie zamknęły kolejny rok akademicki. Karty absolutoryjne z rąk rektora i dziekanów odebrało ponad 760 absolwentów z ośmiu wydziałów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. 

 

Absolutoria to jedna z ostatnich okazji do spotkania się we wspólnym gronie znajomych z roku oraz podziękowania wykładowcom akademickim i rodzicom za pomoc oraz wsparcie niesione przez cały okres studiów. To wyjątkowy i niezapomniany dzień, w którym studenci symbolicznie kończą studia i wchodzą w nowy etap życia. Podniosły nastrój chwili podkreślały słowa pożegnalnych przemówień prof. dr. hab. Jana Pikula, Rektora UPP oraz Dziekanów.

 

W trakcie uroczystości wręczone zostały listy gratulacyjne i nagrody absolwentom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz zaangażowanym w życie społeczne, sportowe i kulturalne na rzecz  uczelni. Szczególny moment nastąpił podczas absolutorium Wydziału Leśnego, kiedy to Dziekan prof. dr hab. Piotr Łakomy uhonorował dwunastotysięcznego studenta, który ukończył leśnictwo w 100-letniej historii Wydziału Leśnego. Pozycja ta przypadła panu Michałowi Rybickiemu, któremu Dziekan wręczył list gratulacyjny potwierdzający ten fakt wraz z drobnym upominkiem.

 

Oprawę muzyczną tradycyjnie zapewnił Chór Akademicki „Coro Da Camera” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.  

 

Iwona Cieślik
Rzecznik prasowy

 

fot. M. Szebiotko

WYDZIAŁY