Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility WIEDZA, PASJA I ZABAWA POZNAŃSKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI NA UNIWERSYTECIE PRZYRODNICZYM W POZNANIU | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Wielobarwność życia naukowego i pasję naukowców Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odkryć było można podczas 22. Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Oferta wydarzeń, jak zwykle była różnorodna, ale i bogata w ważne tematy społeczne. W ramach tegorocznej edycji, która odbyła się 9 kwietnia 2019 r., naukowcy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przygotowali ponad 100 warsztatów, pokazów, wykładów oraz stoiska interaktywne.

Festiwal na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu rozpoczął się od powitania gości przez prof. dr. hab. Krzysztofa Szoszkiewicza, Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, a następnie prof. dr hab. Anna Gramza-Michałowska oraz dr hab. Joanna Kobus-Cisowska z Katedry Technologii Gastronomicznej i Żywności Funkcjonalnej (Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu) wygłosiły wykład inauguracyjny „WYRZUCAMY ŚMIECI A JEDZENIE?”, poruszający jakże istotny temat marnowania jedzenia. Podczas prezentacji uczestnicy dowiedzieli się ile żywności wyrzuca przeciętny Polak, co najczęściej marnuje, ile to kosztuje i jak można temu zapobiec.

Podczas odbywających się na terenie Uczelni warsztatów odkryć było można bezkręgowce, które są małymi bohaterami naszego ekosystemu, naukowcy opowiadali także o zagrożeniu dla ptaków jakim są pozostawione po człowieku odpady oraz o praktycznym zastosowaniu dronów w procesie projektowania i planowania w różnych dziedzinach działalności inżynierskiej. Przekonać się było można, że zdolność do poruszania wykazują nie tylko zwierzęta, ale i rośliny, a także dzięki połączeniu na żywo z Centrum Obserwacji Ziemi, Badań i Innowacji w Sunyani w Ghanie można było posłuchać naukowców prowadzących obserwacje ekologiczne w Afryce Zachodniej o najciekawszych projektach, które aktualnie realizowane są w Centrum. A to zaledwie ułamek atrakcji, które czekały w tym roku na uczestników Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki to czterodniowe (od 8-11 kwietnia) akademickie święto popularyzujące naukę i sztukę wśród społeczności Poznania i okolic. W ciągu tych pięciu dni naukowcy z siedmiu poznańskich Uczelni, Laboratorium Wyobraźni i poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk poprzez laboratoria, warsztaty, pokazy doświadczeń i inne formy ukazują uczestnikom świat pełen fascynujących zjawisk. Wszystkim uczestnikom i zaangażowanym pracownikom dziękujemy za udział w tegorocznym Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuk na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu i zapraszamy za rok.

Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI

Rzecznik prasowy UPP