Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wizyta tureckiej delegacji z Uniwersytetu Ahi Evran w Kırşehir | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Wizyta tureckiej delegacji z Uniwersytetu Ahi Evran w Kırşehir

Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w dniach 29 i 30 lipca br. gościła delegacja z Uniwersytetu Ahi  Evran w Kırşehir (Turcja) w składzie: rektor prof. dr Vatan Karakaya, prorektor prof. dr Ahmet Gokbel oraz prodziekan Wydziału Ekonomii i Administracji prof. dr Erman Akıllı.

W ramach wizyty odbyło się spotkanie z prof. dr. hab.  Krzysztofem Szoszkiewiczem, prorektorem ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, prof. dr hab. Karoliną Pawlak oraz prof. dr. hab. Rafałem Baumem – prodziekanami Wydziału Ekonomiczno-Społecznego. Podczas spotkań zostały omówione możliwości współpracy, aplikowania o wspólne granty międzynarodowe oraz przedstawiono korzyści wspólnych badań z zakresu zarówno ekonomii, jak i nauk rolniczych. Goście z Turcji mieli okazję zwiedzić Rolnicze Gospodarstwo Doświadczalne w Swadzimiu, a także zobaczyć warunki pracy na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym. Wartym podkreślenia jest fakt, że przedstawiciele Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu dr hab.  Wawrzyniec Czubak, dr Izabela Lipińska oraz dr hab. Sławomir Kalinowski wcześniej zostali zaproszeni do Komitetu Redakcyjnego czasopisma naukowego wydawanego na Uniwersytecie Ahi Evran, a także są członkami Komitetu Naukowego Międzynarodowej Konferencji organizowanej przez Dr. Ermana Akıllı.