Wydział Technologii Drewna na targach DREMA 2017

W dniach 12-15 września w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2017. Goście odwiedzający teren Międzynarodowych Targów Poznańskich mogli obserwować Fabrykę Mebli na Żywo współorganizowaną przez Wydział Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w ramach akcji Drema Dzieciom i Seniorom. Celem corocznej akcji jest prezentacja nowoczesnych rozwiązań konstrukcji i technologii produkcji mebli z działaniem charytatywnym wspomagającym potrzebujące dzieci oraz w tym roku również osoby starsze.

Studenci kierunku Projektowanie mebli, pod kierunkiem dr inż. Krzysztofa Wiaderka zaprojektowali meble dla dzieci i seniorów, opracowali ich konstrukcję i technologię produkcji oraz je wytworzyli. W produkcji mebli brała czynny udział grupa 27 studentów WTD wspomagana przez 14 studentów zagranicznych z Łotwy, Estonii, Niemiec i Norwegii w ramach projektu BaltSe@nioR. Dzięki wytrwałej pracy  i zaangażowaniu studentów zrealizowano w 100% plan produkcyjny, który obejmował wytworzenie ponad 50 mebli podczas 4 dni targowych. Pokazową fabrykę mebli opuściło 10 kompletów mebli dla dzieci, w których skład wchodzą: łóżko z materacem, biurko, kontenerek i szafa. Produkcja zrealizowała również meble dla seniorów: 5 łóżek z elektryczną regulacją pochylenia materaca, 5 szafek nocnych i dwie pokazowe szafy garderobiano-bieliźniane z rozwiązaniami dla osób starszych. Wyprodukowane meble przekazane zostały Caritas Archidiecezji Poznańskiej, a następnie trafiły do wybranych dwóch domów dziecka oraz jednego domu seniora.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Fabryka Mebli na Żywo wraz z realizowaną ideą projektu BaltSe@nioR odbyła się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju.

Partnerzy projektu: Barneo, Becker, BizeA, BLUM, FDM, Felder, Festool, GTV, ID-lifting, IMOS, InfoTEC CNC, Jowat, Kronospan, Leitz, Maggi Polska, Meblopol, Nestro, Opakomat, Rehau, SCM Group, sia Abrasives Polska, Sklejka Eko, Steblo, Stürmer Maszyny, Tece Decor, Vernici.

dr inż. Krzysztof Wiaderek

ZałącznikRozmiar