Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wyniki zawodów wędkarskich na jeziorze Gorzyńskim | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Wyniki zawodów wędkarskich na jeziorze Gorzyńskim

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

8 października 2016 r. na jeziorze Gorzyńskim odbyły się V Zawody Wędkarskie o Puchar Dyrektora Zakładu Doświadczalnego Technologii Produkcji Pasz i Akwakultury w Muchocinie. Były wyjątkowe, bo wzięła w nich udział rekordowa liczba uczestników na łodziach - 24 pary.

Były to zawody w nieco odmiennej formule, niż ta, do której przywykli lokalni wędkarze. Na zawodach łowić można było tylko metodą spiningową z łodzi, w parach do jednej siatki. Najlepiej poszło duetowi Krzysztof Picner i Paweł Przewoźny. Panowie złowili razem 3,75 kg ryb. Drugą parą byli Paweł Migoś i Mirosław Zieliński, którzy złowili 2,705 kg ryb. Na trzecim miejscu uplasowali się Krzysztof Tomkowiak i Piotr Paśka 2,580 kg ryb. 
Zawody obfitowały w "duże okazy". Jeden ze złowionych szczupaków miał 2,705 kg. Specjalna nagroda czekała na wędkarzy, którzy złowili największego okonia. Udało się to parze Krzysztof Tomkowiak i Piotr Paśka. Okoń ważył 970g. Gratulujemy!

Krzysztof Sobkowski
redaktor naczelny
Tygodnia Międzychodzko - Sierakowskiego
oraz portalu miedzychod.naszemiasto.pl

WYDZIAŁY