Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility WYSOKA POZYCJA STUDENTÓW UPP W AKADEMICKICH MISTRZOSTWACH EUROPY W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej zostały rozegrane w dniach 21-26 lipca 2019 r. w Koperze. To piękne, stare słoweńskie miasto portowe położone  na wybrzeżu Morza Adriatyckiego.  W Mistrzostwach udział wzięły 24 zespoły, a jedyną polską, męską parą była reprezentacja Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w składzie Aleksander Poznański i Kamil Radzikowski.

Studenci Wydziału Ekonomiczno-Społecznego UPP bardzo dobrze spisali się podczas zawodów, zajmując wysoką czwartą pozycję. Podczas fazy zasadniczej zwycięska austriacka para przegrała tylko jeden mecz właśnie ze studentami Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.  W starcie o brązowy medal Aleksander Poznański i Karol Radzikowski przegrali z zawodnikami z Uniwersytetu Sportowego w Kownie. Kierownikiem naszego zespołu jest mgr Julia Samulczyk, a trenerem mgr Sławomir Juryta, Kierownik Centrum Kultury Fizycznej UPP.

Naszym sportowcom i ich opiekunom gratulujemy wysokiego wyniku!

Rzecznik Prasowy UPP

Fot. Julia Samulczyk, Centrum Kultury Fizycznej UPP