Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wystawa „100 lat (1919-2019) Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii” | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Wystawa „100 lat (1919-2019) Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii”

Jubileusz 100-lecia istnienia Uniwersytetu Poznańskiego, którego główne obchody są zaplanowane w maju 2019 roku jest stosowną okazją do spojrzenia wstecz, oddania szacunku dla jego historii i tradycji oraz refleksji nad powstaniem i dotychczasowymi dokonaniami naszego Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii.

27 września 2018 roku w Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego odbył się na zaproszenie Pani Dziekan Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii prof. dr hab. Anny Kryszak wernisaż wystawy „100 lat (1919-2019) Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii”. Wystawa jubileuszowa objęta została honorowym patronatem JM Rektora prof. dr hab. Jana Pikula, który dokonał uroczystego otwarcia. Uczestnikami spotkania byli również członkowie Senatu, profesorowie, studenci, władze i pracownicy Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii oraz  innych wydziałów naszego uniwersytetu.

Wernisaż jubileuszowy był wyjątkowy w swoim przesłaniu ponieważ Wydział Rolniczo-Leśny w strukturach Uniwersytetu Poznańskiego funkcjonował od początku, jako jeden z pierwszych wydziałów, tym samym na Uniwersytecie Przyrodniczym obchodzimy jubileusz 100 lat akademickich studiów rolniczo-leśnych.

Podmiotem ekspozycji jest Wydział Rolnictwa i Bioinżynierii, z jego wybranymi aspektami  historycznymi i dnia dzisiejszego. Wystawa obejmuje działy:

• Wydarzenia w 100-letniej historii Wydziału
  • Kampus wczoraj i dziś
  • Warsztat badawczy wczoraj i dziś
  • Projekty badawcze
  • Współpraca międzynarodowa
  • Osiągniecia, patenty i nagrody
  • Podręczniki, skrypty i kompendia wiedzy
  • Nasi profesorowie
  • Tytuły doktora honoris causa
  • Nasi studenci i absolwenci
  • 100 historii na 100-lecie Wydziału
  • Exegi monumentum aere perennius
  • Wydział dziś – w liczbach
  • Portrety

Wystawa prezentowana będzie od 27 września 2018 r. do 21 listopada 2019 r. w Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego.

dr hab. Barbara Golińska