Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility XXIII posiedzenie Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

XXIII posiedzenie Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

28 listopada br. odbyło się XXIII posiedzenie Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Podczas posiedzenia Senat podjął uchwały w sprawie: szczegółowych zasad przyjmowania na studia laureatów oraz finalistów olimpiad stopnia centralnego na lata 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022, 2022/2023 oraz szczegółowych zasad przyjmowania na studia laureatów konkursów ogólnopolskich.

W kolejnych punktach obrad prof. dr hab. Cezary Mądrzak, Prorektor ds. studiów przedstawił projekty siedmiu uchwał dotyczących utworzenia kierunków anglojęzycznych, wnioski przygotowane zostały na Wydziałach i zaakceptowane przez odpowiednie Rady Wydziałów. Według opinii Senackiej Komisji ds. Studiów podjęcie uchwał jest zasadne i stanowi cenne uzupełnienie oferty edukacyjnej UPP, zwłaszcza w aspekcie potrzeby umiędzynarodowienia studiów. Większość kierunków jest elementem realizacji projektu Najlepsi z natury! Zintegrowany program rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który uzyskał dofinansowanie w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W konsekwencji Senat podjął uchwały w sprawie utworzenia następujących anglojęzycznych kierunków studiów na poziomie drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim:

1. Agronomy na Wydziale Rolnictwa i Bioinżynierii,
  2. Biotechnology na Wydziale Rolnictwa i Bioinżynierii,
  3. Wood Science na Wydziale Technologii Drewna,
  4. Horticulture: Seed Science and Technology na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu,
  5. Environmental Engineering and Protection na Wydziale Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej,
  6. Geoinformation Science, Earth Observation and Spatial Management na Wydziale Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej,
  7. Agri-food Economics and Trade na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym.

Senat wyraził zgodę na zawarcie umowy o współpracy z Henan Agricultural University, będącym jednym z największych uniwersytetów w Chinach z ponad 100 letnią historią.

Podjęta została również uchwała w sprawie zmiany składu Komisji Dyscyplinarnej dla Studentów.

Na zakończenie prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, Prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą przedstawił prezentację dot. wdrażania na UPP ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce w zakresie wymogu reprezentowania danej dziedziny i dyscypliny przez pracowników prowadzących działalność naukową.

Wszystkie uchwały podjęte podczas XXIII posiedzenia Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu dostępne są na stronie internetowej UPP.

Rzecznik prasowy UPP