Złoty róg w stolicy - piknik edukacyjny oraz Koncert Muzyki Myśliwskiej w Amfiteatrze w Łazienkach Królewskich

W ostatnią sobotę 25. sierpnia odbył się Piknik edukacyjny oraz Koncert Muzyki Myśliwskiej w Łazienkach Królewskich w Warszawie organizowany przez ZG PZŁ. Na zaproszenie Łowczego Krajowego Dziekan Wydziału Leśnego prof. Piotr Łakomy wystawił 14. osobową reprezentację Wydziału Leśnego złożoną z pracowników i doktorantów Katedry Łowiectwa i Ochrony Lasu oraz studentów Sekcji Łowieckiej oraz Sekcji Edukacyjnej Koła Leśników, którzy przygotowali stoisko promocyjne naszego Wydziału. Głównym koordynatorem działań całego zespołu była mgr inż. Małgorzata Krokowska-Paluszak, która wraz z Kierownikiem Katedry czuwała nad sprawnym przebiegiem zaplanowanych działań.

Była gra terenowa, w której wzięło udział około 400 dzieci, były zagadki, rozpoznawania gatunków zwierząt łownych, ich tropów oraz prace plastyczne. Nie zabrakło także uśmiechu, wiedzy, zaangażowania i talentu plastycznego naszych studentów, który został wykorzystany między innymi do malowania twarzy dużych i małych miłośników przyrody.

To był wyjątkowo intensywny dzień, ale widok Łazienek Królewskich w Warszawie wypełnionych setkami balonów z helem promujących nasz Wydział, rekompensował wysiłek. Nasze stoisko cieszyło się zainteresowaniem zarówno ze strony dzieci, jak i dorosłych. Bez wątpienia przenieśliśmy dużą grupę Warszawiaków, jak i turystów, z kraju i zagranicy, odwiedzających w tym czasie Łazienki, w zaczarowany świat otaczającej nas przyrody.

Zwieńczeniem pikniku był Koncert Muzyki Myśliwskiej „Witaj Polsko”, wpisany w oficjalny kalendarz państwowych obchodów z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 95-lecia Polskiego Związku Łowieckiego. Koncert rozpoczął się powitaniem szacownego grona działających na niwie łowieckiej naukowców, społeczników i pasjonatów, a wśród nich – prof. Dariusza Gwiazdowicza z Naszego Wydziału. Uczestnicy tego wydarzenia mieli okazję wysłuchać niezwykłych koncertów zespołów prezentujących muzykę myśliwską oraz pieśni patriotyczne, których kulminacją był występ Zespołu Sygnalistów Myśliwskich "Leśna Brać" wspólnie z kapelą rockową "The Woods". Warto to było zobaczyć.

W imieniu Dziekana Wydziału Leśnego - prof. Piotra Łakomego i kierownika Katedry Łowiectwa i Ochrony Lasu - prof. Macieja Skorupskiego, oraz całego zespołu zaangażowanego w przygotowanie tego wydarzenia składamy serdeczne podziękowania, że byliście z nami i mamy nadzieje, że bawiliście się tak samo dobrze, jak my. Do zobaczenia za rok!

Weronika Mysiak
Małgorzata Krokowska-Paluszak