Rozwój Repozytorium Otwartych Danych RepOD

Już 440 zbiorów udostępnili w Repozytorium Otwartych Danych RepOD badacze i badaczki z różnych instytucji naukowych w Polsce. Pliki z danymi zostały pobrane ponad 65 000 razy. Od stycznia tego roku zasoby repozytorium powiększyły się o 120 zbiorów danych, spośród których wiele opracowanych zostało w ramach projektów finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki. W repozytorium działa już 16 kolekcji instytucjonalnych prowadzonych przez polskie uczelnie i instytuty badawcze. W ostatnich tygodniach uruchomione zostały kolekcje Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Kolekcja instytucjonalna naszej Uczelni.