Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Baza NGO | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Baza NGO

WARTO POMAGAĆ – TWÓJ 1% MOŻE ZMIENIĆ CZYJEŚ ŻYCIE

 

 

Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą

KRS: 0000037904

6809 Piechota Maciej

Maciej to syn dr hab. inż. Tomasza Piechoty z Katedry Agronomii, borykający się z rzadką chorobą  genetyczną - zespołem Angelmana. Zespół objawia się opóźnieniem umysłowym oraz towarzyszącymi chorobami, z których największym problemem jest lekooporna padaczka i trudności w poruszaniu się. Maciej ma 14 lat i dzięki ciągłej, intensywnej rehabilitacji w szkole i w domu, czyni kolejne kroki w rozwoju.  

 

Sandra Jabłońska

KRS: 0000338878

ZRZUTKA: www.zrzutka.pl/b4s9u5

Sandra Jabłońska, studentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Choroba obudziła się dokładnie rok temu przed egzaminem z analizy żywności. Walczy ze stwardnieniem rozsianym. 

Linki do akcji na portalach: FACEBOOK oraz INSTAGRAM

 

Adriana Wnuk

KRS 0000037904

CEL SZCZEGÓŁOWY 6016 WNUK ADRIANA

Adriana Wnuk ma 13 lat, córka absolwenta Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, choruje SMA (ang.spinal muscular atrophy), czyli rdzeniowy zanik mięśni, to ciężka rzadka choroba, w której z powodu wady genetycznej obumierają neurony w rdzeniu kręgowym odpowiadające za skurcze i rozkurcze mięśni. Brak impulsów nerwowych prowadzi do uogólnionego osłabienia i postępującego zaniku mięśni szkieletowych, a w ostateczności – do częściowego albo całkowitego paraliżu.  Od początku swojej walki z chorobą Ada wspierana jest wentylacją mechaniczną.  W codziennym funkcjonowaniu Ada potrzebuje wielu sprzętów medycznych, respirator, ssak, kolator, pulsoksymetr itp. Ada nie mówi, komunikuje się za pomocą alternatywnych metod komunizacji AAC. Niskiej i wysokiej technologi. Potrzebuje ciągłej rehabilitacji i sprzętów medycznych. Od września 2020 Ada jest leczona lekiem doustnym w ramach badań klinicznych.

 

Fundacja Alivia

Cel szczegółowy: Wiesław Bakiera 111443

KRS: 0000358654 

Pomoc dla taty, Anny Bakier, doktorantki Wydziału Leśnego i Technologii Drewna.  
Fundacja Alivia pomaga chorym na raka w finansowaniu nierefundowanych terapii, konsultacji, niezbędnych badań i dojazdu do ośrodka leczenia. Rozlicz PIT i przekaż 1% podatku dla chorych na raka! Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli dalej pomagać chorym walczyć o najlepsze leczenie, ich zdrowie i dłuższe życie.

 

Ewelina Grudzka-Grzelak

cel szczegółowy: 0087809 - Ewelina Grudzka-Grzelak

KRS 0000396361

Ewelina Grudzka-Grzelak, absolwentka UPP kierunku Biotechnologia, doktor nauk rolniczych w dyscyplinie zootechnika, mama. Wiosną ubiegłego roku zachorowała na nowotwór miednicy. Operacja, chemioterapia i radioterapia okazały się bezskuteczne, nadzieję pokłada w obiecującej immunoterapii prowadzonej w Niemczech, jednak koszty zabiegów pochłonęły już wszystkie fundusze, również te zebrane w ramach zbiórek charytatywnych. Członkowie społeczności akademickiej, którzy chcieliby pomóc Ewelinie w wyścigu z czasem o życie proszeni są o przekazanie 1% podatku.

 

FUNDACJA AVALON 

CEL: Kędzierska, 12964

KRS:0000270809

Jestem studentką Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przez 5 lat byłam Starościną swojego roku. Sama wychowuje dwójkę chorych dzieci, w tym jedno niepełnosprawne. U dwuletniej Julki lekarze podejrzewają rzadką chorobę – zespół ataksja-teleangiektazja, która jest nieuleczalna i postępująca.  Dzięki Waszej pomocy Julka będzie mogła wyjechać na turnus rehabilitacyjny.

         

Fundacja Dum Spiro, Spero

Cel szczegółowy: Szymon Prus

KRS: 0000204960

 

Fundacja „Przytuliska u Wandy”

KRS: 0000371082

Fundacja prowadzi 3 schroniska dla zwierząt, w Przyborówku, Ruścu oraz Brodziszewie. Z racji, że są to wiejskie schroniska, są one mocno niedofinansowane, a pod swoją opieką mają ogromną liczbę zwierząt. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu wspiera Przytuliska w wielu akcjach studenckich.

 

Fundacja Dobro Powraca

KRS: 0000 33 88 78 |  REGON: 021085595 |  NIP: 894-29-86-057

Fundacja została założona przez chorych na Stwardnienie rozsiane ich rodziny oraz przyjaciół. Stwardnienie rozsiane jest chorobą nieuleczalną i przewlekłą – towarzyszy Osobie chorej przez całe życie. Terapia tej choroby pochłania bardzo wysokie koszty.

 

Fundacja APJA
numer KRS organizacji: 000044491

Jako Fundacja APJA działamy, aby wspierać osoby niepełnosprawne. Organizujemy warsztaty, które pozwalają im pełniej poznawać świat i dają szansę zdobyć umiejętności, których sami mogliby nie poznać. Dzieciaki rozwijamy poprzez sztukę, sport, ale też poprzez zdobywanie umiejętności praktycznych, jak np. zarządzanie domowymi finansami
Wesprzyj nasze działania, abyśmy mogli pomóc jeszcze większej liczbie osób i przekaż nam 1% podatku

 

 

Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej

KRS 0000266644.

Cel szczegółowy: ZC 8715 Monika Janas

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Moniki - kardiomiopatia - TUTAJ.

WYDZIAŁY

Partnerzy