Dobre praktyki SOU UPP

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

Wydział Leśny

W ramach programu „EKO-AKTYWNI”, dzięki wygranej w konkursie charytatywnym organizowanym przez Aquanet S.A. pt. "Międzypokoleniowe poruszenie - dla dóbr ziemi zabezpieczenie” Wydział Leśny po raz kolejny realizuje Twórcze Działanie.

Tym razem zaproszono rodziny z Poznania i okolic. Celem Działania była realizacja kolejnego etapu budowania budek lęgowych dla ptaków.

"EKO - AKTYWNI„ to projekt ekologiczno–edukacyjno-społeczny, którego głównym celem jest wspieranie i ochranianie pożytecznych gatunków ptaków, zwierząt i owadów.  Jednym z głównych założeń projektu jest wielopokoleniowe uczestnictwo, dlatego zaproszone zostały dzieci wraz z rodzicami, dziadkami, znajomymi i wszystkich, którym nie jest obojętny los naszej planety.

W programie najnowszego Działania znalazły się warsztaty artystyczne dedykowane seniorom i ich wnukom - ozdabianie drewnianych pudełeczek i serduszek techniką decoupage, a także warsztaty kulinarne – m.in. wypiek własnoręcznie przygotowanych ciastek.

 

   https://www.facebook.com/events/718427088563911/

 

 


Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu

       

WYDZIAŁ OGRODNICTWA I ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

 

 

Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach

      

Pracownicy

Zbiórka karmy i psich akcesoriów dla schroniska dla zwierząt „Przytuliska u Wandy” zainicjowana przez panie Joannę i Magdaleną Mazurek z Działu Płac i Stypendiów naszego Uniwersytetu

https://przytuliskauwandy.pl/

  

STUDENCI

W dniach 02-08.12.2019 r. każda zdrowa osoba w wieku 18-55 lat miała okazję zarejestrować się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu jako potencjalny Dawca szpiku kostnego i komórek macierzystych. Inicjatywie tej przyświecał cel walki z nowotworami krwi. Łącznie zarejestrowano podczas wszystkich dni akcji 82 nowych potencjalnych Dawców.

Akcja została zorganizowana w ramach projektu „HELPERS’ GENERATION” przez studentki Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu, Aleksandrę Dąbkowską i Martę Guźniczak. Do Partnerów akcji należeli: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Konwent Samorządu Studenckiego oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów. Studenckie Liderki Fundacji DKMS wraz z gronem niezastąpionych Wolontariuszy chętnie rozwiewali wszelkie wątpliwości dotyczące rejestracji i metod pobierania komórek macierzystych. Sama rejestracja była bezpłatna i trwała tylko chwilę. Polegała na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Poszerzanie grona potencjalnych Dawców ma ogromne znaczenie. Rejestracja w bazie Fundacji DKMS służy poprawie sytuacji osób potrzebujących przeszczepienia szpiku od niespokrewnionego dawcy na całym świecie. Zwiększa ona szansę osób chorych na nowotwory krwi na znalezienie swojego bliźniaka genetycznego.

 

 

  galeria >>

Uniwersytet Trzeciego wieku

Uniwersytet Młodych Przyrodników


 

Partnerzy

  

 

Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa
i Bioinżynierii
Wydział Leśny i Technologii
Drewna
Wydział Medycyny
Weterynaryjnej
i Nauk
o Zwierzętach
Wydział Nauk
o Żywności
i Żywieniu
Wydział Inżynierii
Środowiska
i Inżynierii Mechanicznej
Wydział
Ekonomiczny