Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Dobre praktyki SOU UPP | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Dobre praktyki SOU UPP

Wydział Leśny i Technologii Drewna

W ramach programu „EKO-AKTYWNI”, dzięki wygranej w konkursie charytatywnym organizowanym przez Aquanet S.A. pt. "Międzypokoleniowe poruszenie - dla dóbr ziemi zabezpieczenie” Wydział Leśny po raz kolejny realizuje Twórcze Działanie.

Tym razem zaproszono rodziny z Poznania i okolic. Celem Działania była realizacja kolejnego etapu budowania budek lęgowych dla ptaków.

"EKO - AKTYWNI„ to projekt ekologiczno–edukacyjno-społeczny, którego głównym celem jest wspieranie i ochranianie pożytecznych gatunków ptaków, zwierząt i owadów.  Jednym z głównych założeń projektu jest wielopokoleniowe uczestnictwo, dlatego zaproszone zostały dzieci wraz z rodzicami, dziadkami, znajomymi i wszystkich, którym nie jest obojętny los naszej planety.

W programie najnowszego Działania znalazły się warsztaty artystyczne dedykowane seniorom i ich wnukom - ozdabianie drewnianych pudełeczek i serduszek techniką decoupage, a także warsztaty kulinarne – m.in. wypiek własnoręcznie przygotowanych ciastek.

 

   https://www.facebook.com/events/718427088563911/

 

 


Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu

       

Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii

 

 

Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach

      

Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej

   

 

Pracownicy

Zbiórka karmy i psich akcesoriów dla schroniska dla zwierząt „Przytuliska u Wandy” zainicjowana przez panie Joannę i Magdaleną Mazurek z Działu Płac i Stypendiów naszego Uniwersytetu

https://przytuliskauwandy.pl/

  

STUDENCI

W dniach 02-08.12.2019 r. każda zdrowa osoba w wieku 18-55 lat miała okazję zarejestrować się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu jako potencjalny Dawca szpiku kostnego i komórek macierzystych. Inicjatywie tej przyświecał cel walki z nowotworami krwi. Łącznie zarejestrowano podczas wszystkich dni akcji 82 nowych potencjalnych Dawców.

Akcja została zorganizowana w ramach projektu „HELPERS’ GENERATION” przez studentki Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu, Aleksandrę Dąbkowską i Martę Guźniczak. Do Partnerów akcji należeli: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Konwent Samorządu Studenckiego oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów. Studenckie Liderki Fundacji DKMS wraz z gronem niezastąpionych Wolontariuszy chętnie rozwiewali wszelkie wątpliwości dotyczące rejestracji i metod pobierania komórek macierzystych. Sama rejestracja była bezpłatna i trwała tylko chwilę. Polegała na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Poszerzanie grona potencjalnych Dawców ma ogromne znaczenie. Rejestracja w bazie Fundacji DKMS służy poprawie sytuacji osób potrzebujących przeszczepienia szpiku od niespokrewnionego dawcy na całym świecie. Zwiększa ona szansę osób chorych na nowotwory krwi na znalezienie swojego bliźniaka genetycznego.

 

 

  galeria >>

Uniwersytet Trzeciego wieku

Uniwersytet Młodych Przyrodników


 

Centrum Kultury Studenckiej

Działające w ramach Uczelni Centrum Kultury Studenckiej podejmuje wiele inicjatyw i projektów kulturalnych tak w środowisku studenckim - poprzez formacje artystyczne działające w jego ramach, jak również realizując projekty artystyczne dla społeczeństwa.

 

Od dekady Centrum Kultury Studenckiej i Scena Kolegium Rungego wpisuje się aktywnie w idee społecznej odpowiedzialności uczelni, stając się jednocześnie stałym elementem oferty kulturalnej miasta Poznania.

 

Centrum Kultury Studenckiej UPP jako jedyny ośrodek kultury studenckiej wśród poznańskich Uczelni otrzymało zaproszenie do partycypacyjnego projektu Ogólnopolskiego Forum Kultury Studenckiej organizowanego przez ACK UMCS w Lublinie.

Celem projektu jest określenie potrzeb studentów i warunków niezbędnych do rozwoju ich aktywności twórczej, opracowanie wytycznych dla ogólnopolskich programów wspierających rozwój kultury studenckiej i akademickich centrów kultury. Projekt ma na celu zredefiniowanie kultury studenckiej w kontekście kultury polskiej XXI wieku.

W ramach współpracy z Fundacjami, Festiwalami, Uniwersytetem III Wieku i Inicjatywą Senioralni Centrum promuje projekty kulturalne, w ramach których prezentowana jest kulturę studencką Uczelni, a działanie to stanowi wyraz promocji zaangażowania Uczelni na rzecz krzewienia kultury.

 

Mimo trudnych warunków dla kultury związanych z pandemią, CKS stara się funkcjonować i zdefiniować w nowej rzeczywistości, a jego projekty artystyczne wpisują się w ramy społecznej odpowiedzialności Uczelni, są to m.in.

  • Zaprezentowanie na Scenie Kolegium Rungego,  m.in.- w ramach The September Concert Poland, związanym z tragedią WTC 11 września  spektakl BOMBONIERKA w wykonaniu Sceny Muzycznej Teatr PULS Centrum Kultury Studenckiej,
  • Z koncertem w Starej Papierni Uniwersytetu Artystycznego wystąpiła też Orkiestra Uniwersytecka Centrum Kultury Studenckiej UPP,
  • CKS zaprezentowało się po raz drugi na Festiwalu Sierakowskiej Wiosny Klasyków.
     
  • Więcej: http://www.up.poznan.pl/cks/

WYDZIAŁY

Partnerzy