Kolejna edycja akcji "Wyprawka sla studenta"

W ramach akcji "Wyprawka dla Studenta” na terenie Collegium Maximum UPP 10 – 18 października odbywała się zbiórka podstawowego wyposażenia studenckich kwater – niezbędnych sprzętów, naczyń kuchennych i innych rzeczy użytkowych, które następnie zostały nieodpłatnie udostępnione studentom.

Było to kolejne działanie mające na celu  możliwość nieodpłatnego doposażenia rzeczowego zaplecza studentów rozpoczynających lub kontynuujących studia

na UPP. Szczególnymi beneficjentami akcji byli studenci obcokrajowcy, dla których warunki dotarcia do Poznania uniemożliwiały zgromadzenie ekwipunku koniecznego do normalnej egzystencji w akademiku. „Poza wspominanym celem wsparcia rzeczowego studentów, nasze działanie koresponduje z coraz bardziej popularnym nie tylko w Polsce, ale również na świecie, zjawiskiem społecznym polegającym na dawaniu drugiego życia przedmiotom, których sami już nie użytkujemy. Nawiązując tym samy do zasady Zero Odpadów (Zero-Waste), czyli walki z marnotrawstwem” - tłumaczy inicjatorka przedsięwzięcia prof. UPP dr hab. Magdalena Kozera-Kowalska, pełnomocniczka rektora ds. społecznej odpowiedzialności uczelni. „Wyprawka dla studenta” realizowana była we współpracy z Centrum Wsparcia i Rozwoju UPP przy aktywnym zaangażowaniu Samorządu Studenckiego Uczelni. W trakcie akcji zebrano wiele przedmiotów codziennego użytku (sztućce, talerze, kubki, rośliny doniczkowe, małe AGD itp.), które następnie udostępniono studentom.

„Chciałam podziękować pracownikom Uczelni, studentom oraz mieszkańcom Poznania za przekazane rzeczy. Szczególne podziękowania składam pracownikom Katedry Roślin Ozdobnych, Dendrologii i Sadownictwa z Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii, za rośliny doniczkowe, które nie tylko uatrakcyjniły wizualnie stoiska akcji, ale z pewnością umilą codzienność studentom na ich kwaterach. Wobec dużego zainteresowania taką formą pomocy oraz pojawiającymi się pytaniami nie tylko planujemy powtórzenie w przyszłym roku „Wyprawki dla Studenta”, ale w niedalekiej przyszłości, w ramach Mikołajek z SOU na UPP, chcemy przygotować kolejną akcję „Podziel się ubraniem”. O zasadach i szczegółach poinformujemy pod koniec listopada” – podsumowuje prof. UPP dr hab. Magdalena Kozera-Kowalska.

Uczelniana baza organizacji NGO

Warto również przypomnieć, że od roku prowadzona jest uczelniana baza fundacji i organizacji pożytku publicznego, w której można odnaleźć informacje o możliwościach wsparcia osób związanych z uczelnianą wspólnotą akademicką (https://puls.edu.pl/sou/baza-ngo). Osoby zainteresowane umieszczeniem informacji w Bazie proszone są o kontakt z rzeczniczką prasową UPP Iwoną Cieślik (mail: rzecznik@up.poznan.pl ) lub pełnomocniczką rektora ds. SOU prof. UPP dr hab. Magdaleną Kozera-Kowalską (magdalena.kozera@up.poznan.pl ).

Wszelkie bieżące informacje o planowanych działaniach w ramach społecznej odpowiedzialności uczelni znaleźć można na stronie https://puls.edu.pl/sou.

prof. UPP dr hab. Magdalena Kozera-Kowalska
Pełnomocniczka rektora ds. SOU