Maj - miesiącem różnorodności

#MiesiącRóżnorodności to cyfrowe wcielenie organizowanego przez wiele lat Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności. Wydarzenie odbędzie się w ramach #EUDiversityMonth, ogłoszonego przez Komisję Europejską. W ten sposób sygnatariusze Karty Różnorodności, funkcjonującej już w 26 krajach UE, chcą wspólnie zwrócić uwagę na rolę budowania inkluzywnych społeczeństw i otwartego na różnorodność rynku pracy, co jest istotne zwłaszcza w kontekście odbudowy gospodarek po pandemii. #MiesiącRóżnorodności adresowany jest do wszystkich osób, które interesują się tematyką zarządzania różnorodnością, rozwijaniem włączającej kultury organizacyjnej, ale także pragnących poznać najnowsze trendy HR, CSR i zrównoważonego rozwoju.

TUTAJ dostępne jest kilka ciekawych filmów o różnorodności.   Cała akcja wpisuje się w działania Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na rzecz zapobiegania nierówności i dyskryminacji.