Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Na Dzień Dziecka – do Ogrodu Dendrologicznego UPP! | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Na Dzień Dziecka – do Ogrodu Dendrologicznego UPP!

Z okazji Dnia Dziecka, z niewielkim wyprzedzeniem tj. 31 maja br., Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu  zorganizował spacer w poszukiwaniu wrażeń i wiedzy przyrodniczej dla „młodzieży młodszej” z Przedszkola nr 171 przy ulicy Podolskiej. Przedszkolaki spacerowały po Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu pod okiem p. mgr Piotra Kicińskiego, pracownika Katedry Botaniki Leśnej, który zaprosił młodych gości do wspólnego odkrywania wiosennego bogactwa i różnorodności świata roślin i zwierząt.

Dzieci wraz z przewodnikiem poszukiwały różnic między drzewem a krzewem, podziwiały kwitnące rododendrony i szukały odpowiedzi na pytanie kto mieszka w pniu drzewa, a także czy kret może być biały. Dowiedziały się też jak należy zachować się w parku i lesie oraz dlaczego należy dbać o środowisko. Spacerowi sprzyjała słoneczna pogoda co sprawiło, że dla wszystkich uczestników, zarówno młodych gości, jak i przewodnika spacer był bardzo udanym i radosnym przeżyciem.

Wszystkim dzieciom w Dniu ich święta życzymy niegasnącego uśmiechu na ustach, ciągłego pragnienia poznawania świata oraz wielu słodkich przyjemności!

Informację przygotowała

Prof. UPP dr hab. Magdalena Kozera-Kowalska