Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility OUTwórzmy się na neuroróżnorodność! | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

OUTwórzmy się na neuroróżnorodność!

Miło nam poinformować, że nasz Uniwersytet wsparł organizację jednego z wydarzeń projektu OUTyzm (#OUTwórzmy_się).

Inicjatywa ta jest projektem społeczny, realizowanym w ramach olimpiady praktycznej Zwolnieni z Teorii przez młodzież szkół średnich. Jej celem jest edukowanie w zakresie odmienności wynikających z autyzmu. Zadaniem projektu jest poszerzenie świadomości na temat tego zaburzenia neruorozwojowego, ułatwienie zrozumienia tego zaburzenia oraz łamanie stereotypów z nim związanych.

W ramach projektu, prowadzona jest m.in. kampania w mediach społecznościowych oraz prowadzenie pogadanek i spotkań związanych z tematem.

Punktem kulminacyjnym przedsięwzięcia był dwudniowy event, który odbył się w dniach 16-17 kwietnia br. pod hasłem:

OUTwórzmy się na neuroróżnorodność!”.

Pierwszego dnia odbyły się warsztaty edukacyjne dla szkół, które zorganizowano przy współpracy z Neurorozwojowym Studenckim Kołem Naukowym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Drugiego dnia, odbywała się seria wykładów, prowadzonych zarówno przez ekspertów, jak i samych autystków. Wydarzenie miało charakter otwarty, a transmitowana była za pośrednictwem Facebooka oraz YouTube.

 

Projekt trwa nadal, a na maj br. Zaplanowano serię konkursów na Instagramie do uczestnictwa w których zachęcamy:

Instagram: https://www.instagram.com/out.yzm/

Facebook: https://www.facebook.com/outyzm

 

Istnieje możliwość wsparcia finansowego projektu przez osoby zainteresowane za pośrednictwem zbiórki na Allegro Lokalnie https://allegrolokalnie.pl/zbiorka/zbiorka-na-projekt-spoleczny-outyzm

 

Zebrana kwota zostanie przeznacza przez organizatorów na dalsze działania edukacyjne oraz na rzecz fundacji zajmującej się terapią osób autystycznych.

#OUTwórzmy_się!

 

Informacje przygotowała:

Prof. UPP dr hab. Magdalena Kozera-Kowalska

/Pełnomocniczka rektora ds. SOU/

WYDZIAŁY

Partnerzy