„Wiosenne porządki z UPP”

Ostatni tydzień marca upłynął na naszym Uniwersytecie pod hasłem „Wiosenne porządki na UPP”. W ramach przygotowanych akcji odbyły się zbiórka ubrań, przedmiotów codziennego użytku i ozdób wielkanocnych, charytatywny mini kiermasz rękodzieła wykonanego przez pracowników i studentów Uczelni oraz warsztaty przygotowania ekologicznych kosmetyków DIY (Do It Yourself).

Wiosenna wymiana ubrań, po raz kolejny cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko studentów i pracowników, ale również mieszkańców Sołacza, odwiedzających  naszą Uczelnię. Wnioskując z reakcji i zapowiedzi odwiedzających stoisko prowadzone przez studentów, idea Zero Waste coraz głębiej zakorzenia się w myśleniu i działaniu społeczności akademickiej. Dążąc do jeszcze większego jej zintegrowania, w tym roku zaproponowano nową formę działania tj. mini kiermasz rękodzieła utalentowanych pracowników i studentów UPP z przeznaczeniem- z inicjatywy studentów- na cel charytatywny tj. ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

Klamrą spinającą tydzień wiosennych porządków były warsztaty ekokosmetyków DIY. W trakcie trwania warsztatów można było, pod bacznym okiem instruktorki Sary Grolewskiej, własnoręcznie przygotować szampon ziołowy, krem do rąk z nagietkiem oraz pomadkę ochronną. Uczestnicy warsztatów mogli również dowiedzieć się jak pozyskać ekstrakt z cennych roślin, które rośliny warto użyć do pielęgnacji oraz gdzie ich szukać i jak zbierać. Efektem warsztatów były nie tylko zdobyta wiedza, ale przygotowane kosmetyki, które każdy z uczestników zabrał do domu.

Organizatorami tygodnia „Wiosennych porządków z UPP” byli: pełnomocniczka Rektora ds. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni prof. UPP dr hab. Magdalena Kozera-Kowalska, Konwent Samorządu Studenckiego UPP oraz Centrum Wsparcia i Rozwoju.

Wszystkim uczestnikom akcji – zarówno po stronie organizatorów, jak i beneficjentów serdecznie dziękujemy za aktywność. Jednocześnie zapraszamy do zgłaszania potrzeb i pomysłów, które moglibyśmy zrealizować wspólnie w coraz bardziej otwartej na takie działania przestrzeni naszej Uczelni.

prof. UPP dr hab. Magdalena Kozera-Kowalska
Pełnomocniczka Rektora ds. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni