Komunikat Rektora UPP w sprawie informowania o izolacji i kwarantannie związanej z Covid-19

W związku z obecną sytuacją epidemiczną zachodzi potrzeba zbierania informacji o liczbie zachorowań na Covid-19 - izolacja oraz kwarantannie nakładanej przez Sanepid na pracowników, studentów i doktorantów do celów organizacyjnych, statystycznych i przesyłania ich do Ministerstwa Edukacji i Nauki. Informacje przekazywane Ministerstwu to wyłącznie dane ilościowe, anonimowe.

Mając na uwadze dobro całej społeczności uczelnianej, proszę o zgłaszanie przez pracowników, studentów i doktorantów izolacji (zachorowania) lub nałożonej kwarantannie w formie krótkiej informacji na wyznaczony adres mailowy: zgloszenia.covid@up.poznan.pl
W temacie przesyłanej wiadomości należy odpowiednio wpisać:

• „Pracownik - zgłoszenie izolacji / kwarantanny” albo
  • „Student - zgłoszenie izolacji / kwarantanny” albo
  • „Doktorant - zgłoszenie izolacji / kwarantanny”.

Informacja powinna zawierać:

• Imię i nazwisko
  • Wskazanie wydziału/katedry/innej jednostki organizacyjnej/grupy/roku studiów
  • Datę potwierdzenia pozytywnego wyniku testu lub nałożenia kwarantanny
  • Krótki opis okoliczności zdarzenia, ostatni pobyt lub kontakt w uczelni

z up. Rektora
Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu