Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility LEGIA AKADEMICKA | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

LEGIA AKADEMICKA

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

Strzelanie na symulatorze Śnieżnik z dwoma stanowiskami ogniowym, opancerzone transportery i drony bojowe, a także pozoracja pola walki -  to wszystko 5 grudnia (wtorek) od godziny 12 dziać się będzie na terenie kampusu AWF. To część promocji pilotażowego programu wojskowego Legia Akademicka, do którego rekrutuje AWF (tylko do 10 grudnia br.).

Jeśli chcesz wiedzieć, czy to oferta dla Ciebie, przyjdź we wtorek o godz. 12.00 na wykład prezentujący założenia programu, a od godz. 13.00 na pokazy.

Pełen program wydarzeń wtorkowych na stronie AWF.

A jeśli już wiesz, że chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę, poznać wojsko od strony praktycznej  i mieć szansę na karierę wojskową - przystąp od razu do Legii!

W ramach szkolenia nauczysz się pracy zespołowej, organizacji i przywództwa, a podczas ćwiczeń wojskowych - strzelania, taktyki i terenoznawstwa. 21-dniowe szkolenie poligonowe zakończy nie tylko z praktycznymi umiejętnościami, ale i z dodatnią sumą na koncie - każdy ochotnik otrzyma żołd wojskowy w wysokości ponad 1900 zł.

Masz czas tylko do 10 grudnia- przystąp już teraz!

Wszystkie informacje i wniosek znajdziesz na stronie www.awf.poznan.pl/pl/legia-akademicka

 

Informacja i składanie wniosków:

AWF | Zakład Sportów i Edukacji Obronnej, Hala Sportowa, ul. Chwiałkowskiego 38, pok. 10,

legiaakademicka@awf.poznan.pl,  tel. 61 833 36 71

 

Legia Akademicka to pilotażowy program ochotniczego szkolenia wojskowego studentów uruchomiony w 2017 roku przez Ministerstwo Obrony Narodowej w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Program składa się z części teoretycznej, trwającej 30 godzin lekcyjnych w formie wykładów oraz części praktycznej na poligonie trwającej 21 dni (szkolenie podstawowe), 42 dni (szkolenie podoficerskie). Do tej pory zostało utworzonych ponad 130 grup LA, w których znalazło się ponad 4 tys. studentów-ochotników.  Na 98 uczelni państwowych i wojskowych, w programie bierze udział aż 60 z nich. 

WYDZIAŁY