Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility #FakeHunter Challenge | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

#FakeHunter Challenge

Polska Agencja Prasowa organizuje kolejny już #FakeHunter Challenge – jest to inicjatywa mająca na celu uświadamianie społeczeństwu problemu nieprawdziwych informacji (fakenews) publikowanych i rozpowszechnianych w internecie.

Tym razem porozmawiamy m. in. o fałszywych informacjach dotyczących tematów geopolitycznych oraz postrzegania Polaków i Polski na świecie, a także o wojnie w Ukrainie i jej konsekwencjach.

 

Zapraszamy studentów uczelni do udziału (bezpłatnie) w tym wydarzeniu. Do udziału w konkursie zachęcamy szkoły podstawowe, średnie oraz uczelnie wyższe. Dla najlepszych fake hunterów przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody pieniężne (I miejsce - 8 tys. zł, II miejsce - 6 tys. zł, III miejsce - 3 tys. Zł)  i bezpłatne warsztaty dla szkół! Zgodnie z regulaminem w konkursie mogą brać udział zespoły liczące od 1 do 5 osób. Punkty przyznawane są za zgłoszenie nieprawdziwej informacji lub przygotowanie raportu weryfikacji faktów opartego na wiarygodnych źródłach informacji.

 

Wydarzenie odbywać się będzie w dn. 24-27.03.2022 r. online.

 

Link do wydarzenia: https://fakehunter.pap.pl/challengeV

Link do agendy wydarzeniaz https://fakehunter.pap.pl/agendaV

 

WYDZIAŁY