Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility UPP dla Ukrainy | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

UPP dla Ukrainy

 

Inicjatywy #UPPdlaUkrainy

 

 

JESTEŚMY Z WAMI

Konwent Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oprócz słów wsparcia, skierował realną, pomocną dłoń. W każdej sprawie studenci mogą się zgłosić do swoich przedstawicieli na  Wydziałach, którzy gotowi są nieść pomoc i wsparcie.  

 

Pomoc psychologiczna: Jeżeli ktokolwiek potrzebuje wsparcia psychologicznego, proszony jest o zgłaszanie się do Centrum Wsparcia i Rozwoju UPP (cwr@up.poznan.pl) – jesteśmy dla Was! 

 

Pomoc finansowa: Istnieje możliwość obniżenia lub zwolnienia z opłat za studia studentów dotkniętych sytuacją na Ukrainie, pozyskania zapomogi z tytułu trudnej sytuacji materialnej, a także innych form wsparcia z zakresu pomocy socjalnej UPP - w tej sprawie prosimy o zgłaszanie się do Sekcji Studenckich Spraw Bytowych (sssb@up.poznan.pl).

KOKARDKA ZA BANDAŻ

Samorząd Studencki Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii organizuje zbiórkę podstawowych środków opatrunkowych: bandaży, gazy, plastrów, itp. w zamian za kokardki w barwach flagi ukraińskiej, które  wykonali członkowie Wydziałowego Samorządu Studenckiego.

Punkty wymiany środków opatrunkowych na kokardkę symbolizującą solidaryzowanie się z Ukrainą znajdują się w strategicznych miejscach WRO:

  • Kolegium Zembala (ul. Dąbrowskiego 159)
  • Biocentrum (u. Dojazd 11)
  • Collegium Maximum - przy dziekanacie WRO (ul. Wojska Polskiego 28)
  • Budynek Katedry Chemii (ul. Wojska Polskiego 75)
  • Katedra Fizjologii, Biochemii i Biostruktury Zwierząt (ul. Wołyńska 35)
  • Katedra Biotechnologii i Mikrobiologii Żywności (ul. Wojska Polskiego 48)

 

Patronat nad zbiórką objął Wielkopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża  i to do niego trafią wszystkie zebrane środki opatrunkowe, a następnie do potrzebujących osób na Ukrainie. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w naszej akcji pomocy dla Ukrainy! 

 

PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI POMOCY UKRAINIE

Samorząd Studencki Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej wyszedł z inicjatywą, do której każdy z członków społeczności akademickiej Wydziału powinien się przyłączyć! 

WSPARCIE DLA UKRAIŃSKICH NAUKOWCÓW

W związku z atakiem Rosji na Ukrainę, Akademia Młodych Uczonych PAN we współpracy z ośrodkami naukowymi w całym kraju chciałaby jak najszybciej pomóc Kolegom i Koleżankom
z Ukrainy, którzy są  zmuszeni opuścić swoją ojczyznę. Członkowie AMU PAN zadeklarowali, że są gotowi przyjąć w swoich grupach badawczych naukowców, zapewniając im wsparcie oraz miejsce i narzędzia do pracy. Włączenie się w akcję społeczności akademickich może wzmocnić pomoc dla naukowców z kraju objętego agresją. Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach zadeklarował pomoc w akcji, wyrażając zamiar przyjęcia czterech naukowców/studentów.

 

REJESTRACJA DOMÓW TYMCZASOWYCH DLA ZWIERZĄT

Drodzy hodowcy, posiadacze i opiekunowie psów i kotów! Zwierzęta są cichymi i niewinnymi ofiarami wszystkich konfliktów zbrojnych. Kryzys polityczny na Wschodzie może powodować,  że  z dnia na dzień zwierzęta domowe zamieszkujące na Ukrainie zostaną same, skazane na łaskę lub niełaskę losu. Jako środowisko miłośników zwierząt nie pozwólmy na to, aby nasi sąsiedzi stracili swoich czworonożnych przyjaciół. Fundacja Dobrych Zwierząt zainicjowała akcję, której celem jest rejestracja domów tymczasowych dla zwierząt przybywających wraz ze swoimi właścicielami z terenów objętych konfliktem zbrojnym. Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej UPP zgłosiło już swą gotowość do przyjęcia określonej liczby psów i kotów wraz z zapewnieniem im pełnego wyżywienia oraz opieki weterynaryjnej.

 

Jeżeli ktokolwiek jest zainteresowany włączeniem się w tę akcję – zachęcamy do kontaktu z UCMW lub władzami dziekańskimi Wydziału.

 

Link do Rejestracji domów tymczasowych:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSezqJomyMN-teDRgbFuxCwJHOWgD711_t_hpB9gQl0aaFhQVQ/viewform?fbclid=IwAR0kbZJ26K6rAxHk0UXG1bFd4Mne4hisevniYwzU824iO2zjIZRzYXhS2tI

UNIWERSYTECKIE CENTRUM MEDYCYNY WETERYNARYJNEJ WŁĄCZA SIĘ W ZBIÓRKĘ KARMY DLA PSÓW I KOTÓW NA UKRAINIE

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt wraz z pomocą fundacji pracują całą dobę, by przewieźć jak najwięcej zwierząt z Ukrainy do Polski. Natomiast zwierzęta po Ukraińskiej stronie  granicy nie mają jedzenia. Dlatego uruchomiona została zbiórka suchej karmy dla psów i kotów, która następnie przewieziona zostanie do Przemyśla, by wolontariusze mogli zabrać ją ze sobą na Ukrainę. Karmę przynosić można w godzinach pracy Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej (od 8:00 do 21:00) do recepcji, zbiórka trwa do środy 2 marca 2022.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NIESIEMY POMOC – INICJATYWA WYDZIAŁU NAUK O ŻYWNOŚCI I ŻYWIENIU

Wszyscy wiemy, lub właściwie możemy się tylko domyślać, jak ciężko jest teraz na Ukrainie. Niezbędna jest wszelka pomoc. W tych trudnych dla narodu ukraińskiego czasach możemy  pokazać, że nie są sami i że człowiek człowiekowi w potrzebie zawsze chce nieść pomoc. My także, jako społeczność Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu chcielibyśmy pomóc i pokazać, że nie jest nam obojętna krzywda wyrządzana innym ludziom. Chcielibyśmy do pomocy zaprosić także Pracowników, Studentów i Sympatyków naszego Wydziału.

 

Przyłączamy się do działań Fundacji Siepomaga.pl i organizujemy zbiórkę funduszy  na pomoc Ukrainie. Każdy grosz się liczy! Dorzuć się do naszej skarbonki!

 

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/wnozizuppdlaukrainy

ZBIÓRKA DARÓW DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY - INICJATYWA SAMORZĄDU STUDENCKIEGO WYDZIAŁU LEŚNEGO I TECHNOLOGII DREWNA

Zbiórka dla uchodźców z Ukrainy, którzy będą przyjęci przez Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka rusza od 01.03 Dary można przynosić na Wydział Leśny i Technologii Drewna:

budynek dawnego WTD 

* parter Collegium Cieszkowskich 

* parter Dom Studencki Przylesie

 

Poniżej znajduje się lista produktów, które są aktualnie potrzebne:

 

Produkty spożywcze z długim terminem ważności:

1) słoiki np. z gołąbkami, pulpetami, fasolką, bigosem, gulaszem;

2) konserwy mięsne, pasztety, konserwy rybne;

3) ryż, kasza, makaron, mąka, olej

4) puszki warzywne np. marchewka, groszek, kukurydza, fasola, fasolka szparagowa, pomidory

5) instant: budynie, kisiele, kaszka manna, zupy

6) dżemy, płatki, kakao, mleko

7) kawa, herbata, cukier

 

Chemia:

1) paczki higieniczne (zestaw: szczoteczka, pasta, mydło, szampon, żel, ręcznik);

2) proszek/żel do prania, płyn do mycia naczyń

 

Sprzęt:

1) czajniki elektryczne

 

Produkty te będą przekazane osobom, które dotrą najpierw do Barki, a następnie osobom, które zostaną rozlokowane w Poznaniu i okolicach.

 

https://barka.org.pl/

https://www.facebook.com/fundacjabarka/posts/10160141529976869

Samorząd Wydziału Leśnego i Technologii Drewna we współpracy z Koło Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz DS Przylesie

 

STUDENCI ZAGRANICZNI DLA UKRAINY

Stowarzyszenie Studentów Obcokrajowców (International Student Association - PULS-ISA) podjęło działania na rzecz wsparcia Ukrainy. 

Prof. dr Jean Diatta (kierownik PULS-ISA) oraz Gabriel Arifayan (koordynator generalny) wspólnie z koordynatorami: Zainab Mustapha, Muhammad R. Aslam, Emmanuel Okonkwo, Stella-Maris Ch. Onwuama oraz Ayotola A. Sonubi przy wsparciu Miłosza Kulki zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy. Podjęta inicjatywa jest wyrazem solidarności z narodem Ukraińskim dotkniętym wojną oraz chęcią zaoferowania realnego wsparcia osobom, które z dnia na dzień znalazły się w trudnej sytuacji.

 

WYDZIAŁY