UPP dla dzieci z Ukrainy

Z każdym dniem w Poznaniu pojawia się coraz więcej uchodźców z Ukrainy. Znaczna część z nich to dzieci. Chcąc choć odrobinę umilić im ten trudny czas, we współpracy z Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim, planujemy zaprosić na nasz Uniwersytet grupę dzieci przebywających w punktach recepcyjnych (ok.50 osób matki z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym do 14 lat). W tym dniu (piątek 18.03 od 9:00) planujemy zorganizowanie mini festiwalu nauki – pokazy, doświadczenia, wizyta w Ogrodzie Dendrologicznym WLD i inne animacje. Osoby, które zechciałby się z zaangażować w ten projekt, mogą poświęcić swój czas i mają pomysły na atrakcje dla dzieci prosimy o kontakt na adres uppdlaukrainy@up.poznan.pl – propozycje prosimy nadsyłać do wtorku 15.03. Chcielibyśmy, aby ta inicjatywa nie była jednorazową akcją, ale w miarę możliwości organizowana była co tydzień (prawdopodobnie w piątki). Może dzięki temu uda się choć na chwilę rozgonić smutne myśli ukraińskich dzieci.

Koordynatorka Zespołu ds. pomocy Ukrainie
Rzeczniczka prasowa UPP