Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Komunikat w sprawie domów studenckich | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Komunikat w sprawie domów studenckich

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

W związku z rosnącym ryzykiem rozprzestrzeniania się COVID-19, do odwołania zakazuje się kwaterowania osób, które wcześniej opuściły Dom Studencki UPP w związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych. Mieszkańcy, którzy pozostawili w pokojach swoje rzeczy prywatne, mogą po nie wejść w obecności pracownika DS. jednokrotnie, w środkach ochrony indywidualnej  (maseczka i rękawiczki), w umówionym wcześniej terminie (data i godzina), nie dłużej niż na 15 min.

Na podstawie Zarządzenia Rektora nr 48/2020 z dnia 14 kwietnia 2020 roku zajęcia dydaktyczne w UPP zawieszone są do 30 maja br. i funkcjonują w formie zdalnej. W związku z tym wskazane jest sukcesywne wykwaterowywanie z domów studenckich mieszkańców, którzy mogą udać się do własnych, rodzinnych miejsc zamieszkania.

Działania niniejsze mają na celu zmniejszenie zasiedlenia i rozproszenie obecnych mieszkańców do zminimalizowania ryzyka zakażenia większej liczby osób koronawirusem przeniesionym do domu studenckiego z zewnątrz.  Wynikają one również z konieczności brania pod uwagę zarządzenia kwarantanny przez władze sanitarne.

Działalność domów studenckich jest ściśle powiązana z działalnością dydaktyczną Uczelni i nie stanowi odrębnej działalności hotelowej lub hostelowej.

 

mgr inż. Marek Klimecki
          /-/
Kanclerz UPP

 

WYDZIAŁY