Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Studenci Wydziału Leśnego i Technologii Drewna tworzą model 3D kampusu UPP | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Studenci Wydziału Leśnego i Technologii Drewna tworzą model 3D kampusu UPP

Studenci z Sekcji Geomatycznej Koła Leśników WLD UPP pod okiem dr. inż. Pawła Strzelińskiego z Katedry Urządzania Lasu wykonali laserowy skaning pomnika Siewcy, stojącego przed Collegium Maximum. To element większego projektu, który ma na celu utworzenie modelu 3D całego kampusu Uczelni.

Coraz bardziej popularne staje się wykonywanie trójwymiarowych fotorealistycznych modeli kampusów uczelni. Takie ambicje maja również studenci Koła Leśników WLD,  którzy już od kilku lat realizują projekt modelu 3D. Do tej pory w jego ramach udało się opracować część budynków w Collegium Cieszkowskich. Modele generowano na podstawie zdjęć z dronów lub skanów laserowych.

Skaning pomnika wykonany 30 maja skanerem laserowym marki Faro jest kolejnym krokiem do opracowania całej wizualizacji 3D. W projekt zaangażowani są studenci: Hubert Gostomski - prezes Sekcji Geomatycznej, Maksymilian Żulewski - wiceprezes Sekcji oraz członkowie:  Jan Szczepański, Marcin Wróbel oraz Jakub Walczak. Opiekunem Sekcji jest dr inż. Paweł Strzeliński. Gotowy model Siewcy docelowo będzie również wydrukowany na drukarce 3D.

W przyszłości planowane jest udostępnienie zwizualizowanych trójwymiarowych modeli budynków Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na stronie internetowej Uczelni, wzbogacając w ten sposób dotychczasową mapę kampusu.

Rzeczniczka prasowa UPP

rzeczni