Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Akcja „WYPRAWKA DLA STUDENTA” staje się tradycją | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Akcja „WYPRAWKA DLA STUDENTA” staje się tradycją

Przez klika październikowych dni (tj.  9-18 października) na ternie Collegium Maximum UPP odbywała się zbiórka przedmiotów i roślin, które mogą stać się uzupełnieniem wyposażenia studenckich kwater. Akcja, pod żartobliwą nazwą WYPRAWKA, nawiązującą zarówno do słowa wyprawa, czyli wybranie się w podróż (np. taką, jaką są studia), jak i kojarzona z niezbędnym wyposażeniem dziecięcych tornistrów i reorganizacją pokoi, zagościła na dobre w akademickim kalendarzu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.  

 

 

Po raz kolejny ofiarodawcy przekazali na rzecz studentów znaczne ilości sprzętów, naczyń kuchennych i innych przedmiotów użytkowych, a także    ubrań, które następnie zostały nieodpłatnie udostępnione studentom. Oprócz dobroci serca darczyńców i woli wsparcia ważnym celem akcji jest kształtowanie prośrodowiskowej postawy społecznej nawiązującej do ZERO WASTE/LESS WASTE. Oddanie rzeczy już nieużytkowanych zapobiega marnotrawstwu, ogranicza powstawaniu śmieci, ale też przynosi satysfakcję i wymierne oszczędności.  

 

Chociaż akcja dedykowana jest wszystkim studentom UPP, w sposób szczególny jej beneficjentami są studenci obcokrajowcy. Zebrane i przekazane rzeczy bardzo ułatwiają im aklimatyzację nie tylko w chłodnym polskim klimacie, ale też w surowych wnętrzach akademików. Z akcji coraz chętniej korzystają też mieszkańcy sąsiadujących z Uczelnią osiedli, którzy nie tylko oddają przedmioty, ale coraz częściej wymieniają je na inne.  

 

Akcja „Wyprawka dla studenta” realizowana jest z inicjatywy pełnomocniczki rektora ds. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni, przy aktywnej współpracy Samorządu Studenckiego Uczelni, zaangażowaniu pracowników Działu Gospodarczego oraz wsparciu ze strony CWR UPP. Promocję wydarzenia wsparł Dział Marketingu i Komunikacji UPP. 

 

O „zazielenienie” akcji po raz kolejny zadbała Katedry Roślin Ozdobnych, Dendrologii i Sadownictwa z Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii. Szczególne podziękowania składamy panu dr. inż. Piotrowi Zakrzewskiemu za przygotowanie i przekazanie na potrzeby akcji roślin doniczkowych, które z pewnością umilą codzienność studentom na ich kwaterach.  

 

Wobec dużego zainteresowania taką formą działania już dziś zapraszamy do jej przedświątecznej edycji tj. akcji „Podziel się ubraniem”, której głównym celem będzie zebranie i przekazanie studentom ciepłej odzieży.  

 

prof. UPP dr hab. Magdalena Kozera-Kowalska, pełnomocniczka Rektora ds. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni

 

WYDZIAŁY

Partnerzy