Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wyprawka dla Studenta 2021 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Wyprawka dla Studenta 2021

W dniach od 7 do 13 października na holu Collegium Maximum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zorganizowano i przeprowadzono akcję nawiązującą do coraz bardziej popularnego nie tylko w Polsce, ale również na świecie zjawiska społecznego polegającego na dawaniu drugiego życia przedmiotom, których sami już nie użytkujemy. To proste nawiązanie do zasady Zero-waste, czyli walki z marnotrawstwem. Przedsięwzięciu patronowała Pełnomocniczka Rektora ds. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni p. prof. Magdalena Kozera-Kowalska przy współpracy Centrum Wsparcia i Rozwoju UPP, Samorządu Studenckiego oraz Działu Marketingu i Komunikacji.

Wybrany termin realizacji nie przypadkowo związany był z rozpoczęciem roku akademickiego i przyjazdem do Poznania studentów krajowych i zagranicznych.

Słowo „wyprawka” w nazwie nawiązywało do zestawu niezbędnych przedmiotów, jakie należy ze sobą zabrać w daleką podróż. Dla wielu z nich studiowanie poza miejscem zamieszkania okazuje się być taką właśnie podróżą, a to co w nią zabierają jest faktycznie ograniczone objętością bagaży, ciężarem, lub… prawem celnym.

O pomoc w zebraniu przedmiotów stanowiących „wyprawkę” poprosiliśmy wszystkich pracowników Uczelni oraz studentów, a także mieszkańców Sołacza i Strzeszyna, którzy często odwiedzają Uniwersytet. W efekcie trwającej tydzień zbiórki udało się zgromadzić zarówno drobny sprzęt AGD (miksery, blendery), nakrycia stołowe (kubki, talerze, talerzyki, kieliszki, a nawet całe zestawy obiadowe), sztućce, miski i miseczki oraz drobne akcesoria kuchenne (korkociągi, tarki, zaparzacze do herbaty), jak i przedmioty tworzące klimat (lusterka, świeczniki, wazony i wazoniki na kwiaty, poduszki, koce, kolorowe podkładki na stoły, serwetki itp.). Całości zebranych przedmiotów dopełniły rośliny doniczkowe podarowane w znaczniej ilości przez Katedrę Roślin Ozdobnych, Dendrologii i Sadownictwa z Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii naszego Uniwersytetu, a wzbogaciły ją materiały biurowe – notatniki, długopisy, ołówki itp. przekazane przez Dziekanat Wydziału Ekonomicznego.

Za ofiarowane przedmioty serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, zarówno tym wymienionym, jak i anonimowym. Mamy nadzieję, że akcję powtórzymy w przyszłym roku.

W niedalekiej przyszłości planujemy Mikołajkową wymianę książek i drobnych upominków. Serdecznie zapraszamy, a o zasadach i szczegółach poinformujemy pod koniec listopada.

 

Pełnomocniczka Rektora ds. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni

prof. UPP dr hab. Magdalena Kozera-Kowalska

 

 

WYDZIAŁY

Partnerzy