Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Botaniczna odsłona parku iluminacji w Ogrodzie Dendrologicznym UPP | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Botaniczna odsłona parku iluminacji w Ogrodzie Dendrologicznym UPP

Świat magicznych iluminacji otworzy się w Poznaniu już po raz trzeci. Tematem tegorocznej ścieżki, otwartej dla zwiedzających od 26 października, będzie „Botaniczna Podróż”. Organizatorzy zabiorą nas na wyprawę dookoła świata, ukazując nie tylko wyjątkowe iluminację świetlne, ale również dostarczając wiedzę o roślinach występujących w odległych zakątkach naszego globu.  

 

 

„Park jak zwykle będzie oferował kilka warstw narracyjnych od bajkowych, poprzez magiczny leśny klimat, po dla nas bardzo istotny edukacyjny    przekaz skupiony tym razem na roślinach” – mówi dr inż. Tomasz Maliński, dyrektor Ogrodu Dendrologicznego Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP.   

 

Ścieżka zwiedzania obejmuje osiem odmiennych tematycznie krain geograficznych. Odwiedzający zwiedzą między innymi orientalne Chiny, mroźną Arktykę czy odległy Meksyk. To wszystko w niesamowitej oprawie światła, dźwięku, narracji i grywalizacji. 

 

„W tym roku przygotowaliśmy dla mieszkańców Poznania całkiem nową opowieść, połączoną z wyjątkową grą terenową, stworzoną z myślą o dzieciach, jak i osobach uwielbiających rozwiązywać zagadki" - mówi Jan Szagdaj, prezes zarządu spółki Lumina. Do wzięcia udziału w przygotowanej grze wystarczy mieć ze sobą swój telefon i wchodząc do Parku zeskanować kod QR. 

 

Oprócz półtorakilometrowej ścieżki zwiedzania, w Parku Iluminacji znajdą się również punkty gastronomiczne z napojami oraz przekąskami. 

 

WAŻNE INFORMACJE 

  • Ważna zmiana: wejście od ul. Wojska Polskiego jest nieczynne! Jedynym wejściem oraz wyjściem z Lumina Parku jest główna brama Ogrodu Dendrologicznego UPP od ul. Warmińskiej 2. 

  • W pierwsze dni po otwarciu (do 28.10) Park będzie otwarty od godziny 17:30 do godziny 21. Ostatnie wejście odbywa się o godzinie 20. Od 29.10, z uwagi na zmianę czasu, Park będzie otwarty już od 16:30! Uwaga! Park jest zamknięty w poniedziałki (oprócz 1.01). 

  • Wejście do Parku Iluminacji z czworonogiem nie jest możliwe. 

  • PARKING - Miejsca parkingowe zlokalizowane są wzdłuż głównego wejścia do Ogrodu Dendrologicznego UPP, na parkingu przy ul. Warmińskiej 2.  

    Ceny biletów:  

  • Wtorek-czwartek : ulgowy 31 zł, normalny 35 zł, rodzinny 120 zł 

  • Piątek-niedziela-święta : ulgowy 35 zł, normalny 39 zł, rodzinny 135 zł 

 

Połowę dochodu z każdej sprzedanej pocztówki organizator przekazuje dla Stowarzyszenia “Wystarczy Gest” w Poznaniu, z którym od wielu lat współpracuje Wydział Leśny i Technologii Drewna UPP. Za każdą zakupioną pocztówkę bardzo dziękujemy. 

 

Szczegóły na stronie: luminapark.pl/poznan 

 

Iwona Cieślik

Rzeczniczka prasowa UPP

 

  

WYDZIAŁY