Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility PULS Integration - mocni różnorodnością | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

PULS Integration - mocni różnorodnością

Pomimo skomplikowanej sytuacji pandemicznej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu następuje dynamiczny rozwój studiów realizowanych w języku angielskim. Ogromnym sukcesem była tegoroczna rekrutacja i przyjęcie rekordowej liczby 469 studentów z niemalże 40 krajów oraz uruchomienie wszystkich 10 kierunków studiów anglojęzycznych w roku akademickim 2021/2022. 

 

 

Początek roku akademickiego  to zatem doskonała okazja do powitania i zintegrowania studentów zagranicznych, dla których rozpoczęcie studiów na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu to  coś więcej niż tylko rozpoczęcie nauki w murach nowej uczelni, ale to zupełnie nowe miejsce do życia, często tak odmienne kulturowo od ich dotychczasowych doświadczeń. Dlatego z inicjatywy prof. dr. hab. Jeana Diatty, pełnomocnika rektora ds. współpracy z uczelniami krajów afrykańskich, zorganizowany został PULS Integration - piknik integracyjny o charakterze muzyczno-sportowym, który odbył się na polanie piknikowej Ogrodu Dendrologicznego WLD UPP. 
 

„Celem wydarzenia jest przekazanie całej społeczności akademickiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz mieszkańcom miasta Poznania, że rozpoczynamy rok akademicki międzynarodowo, a w szczególności bardzo mocni różnorodnością” - mówi prof. Jean Diatta. „Zależy nam, aby nasi zagraniczni studenci nie czuli się wykluczeni. Chcemy ich integrować ze studentami polskimi. Chcemy aktywizować i angażować w życie Uczelni i miasta. PULS Integration to unikalne wydarzenie akademickie w Polsce, ze zdecydowanie jasnym przekazem: nie Oni, nie

My, ale Wszyscy razem” – dodaje profesor.
 

Wśród wielu atrakcji była strefa muzyki przygotowana przez samych studentów oraz integracyjne atrakcje sportowe i artystyczne. 

 

FOTORELACJA Z WYDARZENIA

 

Iwona Cieślik
Rzeczniczka prasowa UPP

zdjęcia: Agnieszka Domaszewicz

WYDZIAŁY