Akcja szczczepień studentów zagranicznych UPP

W sobotę, 23 października 2021 r., w punkcie szczepień na MTP zorganizowane zostały szczepienia dla studentów zagranicznych.

Inicjatorką akcji szczepień była Monika Pennington  z DSiSS, która skompletowała listę chętnych osób i podjęła działania zmierzające do przeprowadzanie szczepień. W skoordynowaniu akcji i  formalnościach wsparcia udzieliła  prof. UPP dr hab. Joanna Zeyland,  koordynatorka działań UPP wspierających zwalczanie epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2, która również na miejscu w punkcie szczepień zaopiekowała się studentami. „W związku z trwającymi nadal przyjazdami studentów liczymy, że akcja szczepień zostanie powtórzona” – podsumowuje Monika Pennington.

Jednocześnie przypominamy o kolejnym spotkaniu z cyklu „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o wirusie SARS-CoV-2 oraz szczepionkach przeciw COVID-19”. U progu czwartej fali zachorowań na COVID-19 w Polsce spotkamy się już po raz trzeci z ekspertem dr hab. n. med. Piotrem Rzymskim z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, który zaprezentuje materiał pt. "Szczepienia przeciw COVID-19: Gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy".

Spotkanie odbędzie się w formie webinarium w dniu 3 listopada (środa) o godzinie 12:00 na platformie CLICKMEETING. Osoby chcące zadać pytanie ekspertowi, prosimy o wysłanie jego treści na adres joanna.zeyland@up.poznan.pl do wtorku 2 listopada.

Link do rejestracji: https://upp.clickmeeting.com/wszystko-co-chcielibyscie-wiedziec-o-wirusie-sars-cov-2-oraz-szczepionkach-przeciw-covid-19

Rzeczniczka prasowa UPP