Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Elimanacje okręgowe XLVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Elimanacje okręgowe XLVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu 12 kwietnia 2024 roku odbyły się elimanacje okręgowe XLVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Wydarzenie przyciągnęło utalentowanych młodych ludzi z całego regionu, pragnących zmierzyć się z wyzwaniami w ośmiu blokach tematycznych: agrobiznes, architektura krajobrazu, leśnictwo, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo, produkcja roślinna, produkcja zwierzęca oraz weterynaria. 

 

 

 

To jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowanych w Polsce, skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych:  liceów ogólnokształcących, techników oraz szkół branżowych l i ll stopnia. 

 

Uczestników na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu przywitał prof. dr hab. Piotr Ślósarz, prorektor ds. studiów.  Eliminacje okręgowe przebiegały w dwóch etapach, sprawdzając zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne uczestników. W pierwszym etapie uczniowie zmierzyli się z testem składającym się z 60 pytań, które sprawdzały ich znajomość zagadnień związanych z szeroko pojętym obszarem rolnictwa. Następnie, w części praktycznej, młodzi adepci sztuki rolnej mieli okazję zademonstrować swoje umiejętności w działaniu. 

 

Rywalizacja była zacięta i wszyscy uczestnicy pokazali nie tylko swoją wiedzę, ale również pasję oraz zaangażowanie w swoje dziedziny. Dlatego Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to nie tylko konkurs, ale także okazja do spotkania młodych talentów, wymiany doświadczeń oraz promowania wiedzy z zakresu rolnictwa i dziedzin pokrewnych. Dla wielu uczestników jest to również krok w kierunku realizacji ich zawodowych marzeń i ambicji. 

 

Oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród finalistom zaplanowano na 27 kwietnia 2024 roku. Laureaci i finaliści Olimpiady są zwolnieni z przystąpienia do części pisemnej egzaminu zawodowego. Finał centralny tegorocznej edycji odbędzie się w dniach 24-25.05.2024 roku. 

 

Iwona Cieślik

Rzeczniczka prasowa UPP

  ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​

 

WYDZIAŁY