Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Finał V edycji konkursu "Zbuduj rower z drewna" | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Finał V edycji konkursu "Zbuduj rower z drewna"

Zakończyła się V edycja konkursu „Zbuduj Rower z Drewna”. Finał odbył się 11 czerwca 2021 r. i transmitowany był na kanałach Facebooku oraz Youtube Koła Naukowe Technologów Drewna oraz Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP.  

 

 

Konkurs, którego przedmiotem jest własnoręcznie wykonany rower z drewna, odbywa się cyklicznie, co 2 lata od 2013 roku i organizuje go Koło Naukowe Technologów Drewna Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Do tegorocznej edycji zgłosiło się aż 13 zespołów, był to rekord w historii konkursu. Ostatecznie efekty swoich prac zaprezentowało  9  ekip. „Podczas finału odtwarzane były wcześniej przesłane przez uczestników nagrania, a po każdym filmie jury zadawało pytania danemu zespołowi” – tłumaczy przebieg konkursu Maciej Marecki, Prezes Koła Naukowego Technologów Drewna (KNTD), który wraz z Maciejem Klucewiczem i Piotrem Kaseją byli organizatorami tegorocznej edycji. W skład jury wchodzili: prof. UPP dr hab. Edward Roszyk, prof. dr hab. Magdalena Zborowska, Karol Jakubek, Bartosz Mikler oraz Jan Biber. Ocenie podlegało: wykorzystanie materiału w konstrukcji roweru, ilość oraz jakość elementów drewnianych/drewnopochodnych, funkcjonalność oraz ocena wizualna.

 

Zwycięzcą tegorocznej edycji został Adam Cichowicz, 63-letni mechanik. „Moje doświadczenia z drewnem są takie jak każdego majsterkowicza. Potrafię wykonać huśtawkę, altankę ogrodową, ławkę, stolik do ogrodu. Przeglądając swego czasu internet zobaczyłam rower z drewna i byłem nim zachwycony. I postanowiłem, że też taki wybuduję” – mówił zwycięzca prezentując efekt swojej pracy. Jak widać znakomicie się mu to udało. Drugie miejsce zdobył duet Emilia Mastalerz oraz Kamil Kowalski, natomiast trzecie miejsce powędrowało do Bartosza Urbaniaka, który jako pierwszy w historii konkursu skonstruował monocykl. Bartosz Urbaniak dostał również voucher specjalny od firmy Torus. Wyróżnienie otrzymał Jacek Dziardziel. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wysoki poziom prezentowanych przez nich prac i już dziś zapraszamy do kolejnej edycji, która odbędzie się za dwa lata.

 

Zobacz finał V edycja konkursu „Zbuduj Rower z Drewna” https://www.youtube.com/watch?v=iFbP0AVDTps  lub https://www.facebook.com/KNTDpoznan

 

Iwona Cieślik
Rzeczniczka prasowa UPP

 

WYDZIAŁY