Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Kolejne stacjonarne zajęcia w ramach Przyrodniczego Uniwersytetu Trzeciego Wieku już za nami! | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

W czwartek, 31 marca 2022 r. odbyły się kolejne zajęcia w ramach Przyrodniczego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem wykład Moc różnorodności, czyli rzecz o tym, co polska wieś oferuje turystom poprowadziły dr Sylwia Graja-Zwolińska oraz dr Magdalena Maćkowiak z UPP. Gościliśmy również Panią Prezes Wielkopolskiego Towarzystwa Agroturystyki i Turystyki Wiejskiej – Krystynę Święcicką. Było to kolejne spotkanie w letniej edycji PUTW. Tydzień wcześniej, 24 marca, wykład Obserwacja ptaków jako terapia dla skołatanych nerwów wygłosił Prof. dr hab. Piotr Tryjanowski.

Po pandemicznej przerwie wszystkie zajęcia odbywają się już stacjonarnie, w murach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przed nami wiele ciekawych zajęć, zarówno  wykładów jak i warsztatów. W kwietniu zapraszamy na następujące wykłady:

• 7 kwietnia Dlaczego człowiek zmienia klimat? Prof. UPP dr hab. Bogdan Chojnicki
  • 21 kwietnia Płazy w wielkim mieście. Historie z życia żab, traszek i ropuch… dr inż. Mikołaj Kaczmarski

Wszystkie wykłady odbywają się o godzinie 16.00 w sali A Collegium Maximum.

W ofercie Przyrodniczego Uniwersytetu Trzeciego Wieku są również bardzo ciekawe warsztaty. Najbliższy, Co jeść i jak żyć, żeby poprawić samopoczucie i nabrać energii, poprowadzą: Prof. UPP dr hab. Dorota Cais-Sokolińska, dr inż. Joanna Teichert oraz Hanna Skrzypczak. Warsztat odbędzie się 28 kwietnia, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc wymagane są wcześniejsze zapisy.

Oferta zajęć Przyrodniczego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest skierowana głównie do osób, które ukończyły 50 rok życia, jednak w przypadku wolnych miejsc możliwe jest również  uczestnictwo osób młodszych. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Wstęp na wykłady jest wolny, natomiast na warsztaty, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują wcześniejsze zapisy – zgodnie z terminami podanymi na stronie internetowej Centrum Kształcenia Ustawicznego UPP. Cała oferta zajęć oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Centrum Kształcenia Ustawicznego: www.up.poznan.pl/cku w zakładce Przyrodniczy Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zapraszamy również do śledzenia naszego profilu na Facebooku, gdzie oprócz bieżących informacji organizacyjnych zamieszczamy interesujące artykuły i udostępniamy ciekawe wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy!

Joanna Matuszak
kierownik Centrum Kształcenia Ustawicznego UPP

Oferta wykładów na kwiecień 2022 r.

ZałącznikRozmiar
Image icon Wykład 21 kwietnia 2022 r.349.63 KB