Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MBA Menedżer Gospodarstwa Leśnego - edukacja na szlakach i w sercu natury | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

MBA Menedżer Gospodarstwa Leśnego - edukacja na szlakach i w sercu natury

Nacisk na praktyczność i naukę poprzez bezpośrednie doświadczenie oraz nieograniczanie się jedynie do tradycyjnych sal wykładowych to wyróżniki programu MBA Menedżer Gospodarstwa Leśnego. Świetnym tego przykładem jest zjazd studentów MBA w dniach 11-14 kwietnia 2024 r. To unikalne spotkanie skupiło uwagę na dynamicznie zmieniających się oczekiwaniach społecznych dotyczących zarządzania zasobami leśnymi, nie tylko z ekologicznego, ale i rekreacyjnego punktu widzenia.

„Nasze podejście to nauka poprzez bezpośrednie doświadczenie, dlatego studenci wzięli udział w rowerowej wyprawie górskiej po trasach Single-Track w Świeradowie- Zdroju. Te ścieżki, zaprojektowane przez renomowanego projektanta Dafydda Davisa, dostarczyły nie tylko wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim praktycznych umiejętności zarządzania turystyką leśną” – tłumaczy prof. dr hab. Krzysztof Adamowicz, kierownik studiów MBA.

Spotkania z ekspertami

Wydarzenie wzbogaciły prelekcje i warsztaty prowadzone przez wybitnych specjalistów i naukowców. Prof. PW Piotr Szczypa poprowadził zajęcia na temat  kontrolingu w sektorze leśnym. Dr Antoni Kostak przedstawił najnowsze tendencje w społecznie odpowiedzialnym zarządzaniu zasobami naturalnymi. Natomiast trenerka personalna Julita Popiołek wspólnie ze studentami kształtowała ich umiejętności w zakresie budowania pozycji lidera zespołu.

Gry i warsztaty edukacyjne

Dodatkowo, podczas gier edukacyjnych zorganizowanych przez dyrektora Wiesława Krzewinę i mediatora Daniela Mroza studenci mieli okazję do debat i symulacji spotkań ze społecznościami lokalnymi, co stanowiło doskonałą okazję do rozwijania umiejętności negocjacyjnych i mediacyjnych. W terenie każdy ze studentów miał okazję zapoznać się z najnowocześniejszym sprzętem fotooptycznym do digitalizacji procesu odbioru surowca drzewnego.

Nocne odkrycia i integracja z historią

Program zawierał także wyjątkowe nocne zwiedzanie Zamku Czocha, które dostarczyło bogatych wrażeń historycznych oraz Kopalni Św. Jan w Krobicy - jednej z najstarszych kopalń w Polsce, gdzie uczestnicy mogli na własne oczy zobaczyć górnicze dziedzictwo regionu.

Program MBA Menedżer Gospodarstwa Leśnego na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu kontynuuje swoją misję kształcenia liderów zdolnych zarządzać zmianami w sposób zrównoważony i innowacyjny. Zachęcamy do śledzenia kolejnych edycji i zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie oferuje nasz program.

Dołącz do nas i bądź zmianą, której potrzebuje świat!

prof. dr hab. Krzysztof Adamowicz

Redakcja: Iwona Cieślik, rzeczniczka prasowa UPP

​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​