Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Noc Naukowców już za tydzień | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Noc Naukowców już za tydzień

50 propozycji czeka na pasjonatów odkrywania piękna nauki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Naukowcy przygotowali dla odwiedzających wykłady, warsztaty, prezentacje, wycieczki, pokazy oraz stoiska interaktywne – wszystkie łączyć będzie troska o naszą planetę.  

 

 

W ofercie tegorocznych propozycji są zajęcia, które mają zachęcić uczestników do świadomego wybierania produktów żywnościowych i podejmowania    decyzji konsumenckich, przyjaznych środowisku. Jak zwykle nie zabraknie również wielu wykładów i warsztatów o tematyce żywieniowej i związanych z właściwą dietą czy wiedzą, jak wyprodukować żywność bezpieczną dla naszego zdrowia. Naukowcy odkryją jak zwykle przed uczestnikami zajęć niesamowity świat zwierząt i roślin, pełen ciekawostek i kolorów oraz zaproszą do wspólnych doświadczeń w swoich laboratoriach. Dla tych którzy, lubią prace manualne, propozycją nie do odrzucenia, są warsztaty tworzenia ozdób i biżuterii z nasion, do wykonania których potrzebna będzie nieograniczona wyobraźnia i dobry humor. To doskonała okazja do twórczego wyrażania siebie i nauki nowych umiejętności. 

 

Różnorodna oferta tegorocznej Nocy Naukowców na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu  została przygotowana z myślą, by edukować, inspirować i rozbudzać ciekawość świata poprzez zabawę. Naukowcy UPP nie mogą się już doczekać, aby z entuzjazmem podzielić się swoimi naukowymi pasjami i wiedzą, zachęcając dzieci i młodzież do odkrywania fascynujących tajemnic nauki. 

 

Program Nocy Naukowców i zapisy https://www.poznan.nocnaukowcow.pl/program/#up  

 

Iwona Cieślik, rzeczniczka prasowa UPP 

WYDZIAŁY