Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Żałobne posiedzenie Senatu poświęcone pamięci śp. prof. Erwina Wąsowicza | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Żałobne posiedzenie Senatu poświęcone pamięci śp. prof. Erwina Wąsowicza

Społeczność Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z ogromnym żalem przyjęła wiadomość o śmierci śp. prof. dra hab. Erwina Wąsowicza, rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w latach 2002-2008. Chcąc uczcić pamięć Pana Profesora, 1 kwietnia br. w Kolegium Rungego, odbyło się otwarte posiedzenie Senatu poświęcone pamięci Rektora. W posiedzeniu udział wzięli przedstawiciele rodziny prof. Erwina Wąsowicza oraz członkowie społeczności akademickiej Uczelni i miasta Poznania.

Posiedzenie poprowadził rektor UPP prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, który podkreślił, że Uczelnia straciła nie tylko wybitnego naukowca i zaangażowanego działacza życia  uniwersyteckiego, ale przede wszystkim wspaniałego człowieka. Następnie głos zabrała prof. UPP dr hab. Danuta Danyluk, Dziekan Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu, która przedstawiła sylwetkę zmarłego Profesora. Prof. dr hab. Henryk Jeleń, kierownik Pracowni badania związków lotnych i aktywnych sensorycznie żywności,   wspominając Profesora, w swoim przemówieniu podkreślił, że jest szczęśliwcem, mogąc tyle lat pracować ze śp. prof. Erwinem Wąsowiczem.

Podczas żałobnego posiedzenia Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu głos zabrali także były rektor prof. dr. hab. Grzegorz Skrzypczak, rektor AWF prof. dr hab. Dariusz Wieliński, prof. dr hab. Marek Świtoński, prezes Oddziału PAN w Poznaniu i kierownik Katedry Genetyki i Podstaw Hodowli, prof. dr hab. Andrzej Mocek oraz prof. dr hab. Renata Zawirska-Wojtasiak.

Rzeczniczka prasowa UPP

​​​​​​​ ​​​​​​​