Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Oficjalne otwarcie nowoczesnej auli konferencyjno-wykładowej w budynku Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Oficjalne otwarcie nowoczesnej auli konferencyjno-wykładowej w budynku Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej

Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej może pochwalić się odnowioną aulą konferencyjno-wykładową, której oficjalne otwarcie odbyło się 8 maja 2024 r. Ta nowoczesna przestrzeń spełnia najwyższe standardy, aby sprostać potrzebom zarówno studentów, jak i pracowników uczelni podczas konferencji, wykładów i innych wydarzeń akademickich. 

 

 

Sala, pierwotnie zaprojektowana jako basen rehabilitacyjny, przekształcona została w 1999 r. w przestrzeń wykładową za sprawą Jerzego Gurawskiego, znanego polskiego    architekta. Wewnętrzne przemiany wymagały starannej adaptacji do nowej funkcji, zwłaszcza w kontekście długości i wysokości, co zaowocowało wyjątkowym układem z podestami widokowymi i fotelami. Przy obecnych zmianach projekt został rozwinięty w celu nadania jak największej użyteczności sali.  

 

Kompozycja wnętrza, oparta na rytmie trójelementowym, sprawia, że posadzka, ściany i sufit współgrają harmonijnie, tworząc spójną przestrzeń. Sala poddana rygorystycznej kompozycji, harmonijnie łączy elementy, takie jak najwyższej jakości panele ścienne i sufitowe. „Każdy szczegół został przemyślany, zapewniając nie tylko wygodę prowadzących, ale także bezpieczeństwo i komfort słuchaczy. Materiały użyte do budowy spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i estetyki, pochodząc od renomowanych światowych firm” – tłumaczył podczas otwarcia Andrzej Sikorski, architekt projektu. 

 

Realizacja odnowy sali była długotrwała, gdyż w kontekście wymogów formalno-prawnych, projekt musiał spełnić wiele kryteriów, takich jak: funkcjonalność, bezpieczeństwo przeciwpożarowe, akustyka oraz estetyka. Współpraca ze specjalistami z różnych dziedzin była kluczowa, aby stworzyć przestrzeń, która nie tylko spełnia potrzeby użytkowników, ale również harmonijnie współgra z otoczeniem.  

 

„Szczególny nacisk kładziemy na zapewnienie, żeby nasza nowoczesna infrastruktura przede wszystkim służyła studentom i naszym pracownikom, którzy teraz będą korzystać z tej nowoczesnej przestrzeni, mogąc rozwijać swoje umiejętności i pasje w komfortowych i inspirujących warunkach” – mówiła podczas otwarcia prof. dr hab. Klaudia Borowiak, dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej, dziękując wszystkim zaangażowanym w proces tworzenia tej wyjątkowej przestrzeni.  

 

Wyposażona w najnowocześniejsze urządzenia, sala zapewnia pełne wsparcie dla różnorodnych potrzeb i wymagań. Na pierwszym planie znajduje się najwyższej klasy sprzęt multimedialny, który zapewnia najwyższą jakość prezentacji i interakcji. Dodatkowo, pętla indukcyjna sprawia, że sala jest przyjazna dla osób z ograniczeniami słuchowymi, umożliwiając im łatwiejsze korzystanie z dźwięku w sposób, który najlepiej odpowiada ich potrzebom. To znaczący krok w kierunku zapewnienia dostępu dla wszystkich. Systemy wentylacyjne są kluczowym elementem zapewnienia komfortu użytkowników. Dzięki nim sala utrzymuje optymalne warunki atmosferyczne, zapobiegając uczuciu duszności czy zatłoczenia, co wpływa na ogólny komfort i koncentrację uczestników. 

 

Całość tych rozwiązań sprawia, że sala staje się przestrzenią, w której technologia wspiera każdy aspekt działalności, jednocześnie dbając o wygodę i potrzeby użytkowników. To idealne miejsce zarówno do prezentacji, szkoleń, jak i spotkań, gdzie innowacyjność idzie w parze z funkcjonalnością i komfortem. 

 

Iwona Cieślik

Rzeczniczka prasowa UPP

​​​​​​​  ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​

WYDZIAŁY