Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Premiera książki "Zdrowie świń - prewencja i terapia" | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Premiera książki "Zdrowie świń - prewencja i terapia"

25 czerwca 2021 r. roku podczas III Forum Rolników i Agrobiznesu – Świnie organizowanego w Poznaniu miała miejsce uroczysta premiera podręcznika prof. Zygmunta Pejsaka oraz prof. Małgorzaty Pomorskiej-Mól z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP „Zdrowie świń - prewencja i terapia”, przygotowanego we współpracy z zespołem ekspertów z obszaru zarządzania zdrowiem świń.

Jest to długo wyczekiwana książka polskich autorów obejmująca kompleksowo zagadnienia zdrowia świń. Ten bogato ilustrowany podręcznik, obejmujący zagadnienia chorób zakaźnych i  niezakaźnych świń, immunoprofilaktyki, racjonalnego stosowania antybiotyków oraz obszerne rozdziały dotyczące bioasekuracji i dobrostanu, liczy ponad 800 stron. Książka jest adresowana dla wszystkich zainteresowanych ochroną zdrowia świń. Przede wszystkim zaś dla lekarzy weterynarii oraz studentów weterynarii. Pozycja jest bardzo przydatnym narzędziem w zarządzaniu produkcją i ochroną zdrowia zwierząt dla zootechników oraz hodowców.

prof. dr hab. Małgorzata Pomorska- Mól
Redakcja: Iwona Cieślik, rzeczniczka prasowa UPP