Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Prof. dr hab. Krzysztof Adamowicz powołany do Zespołu ds. wzmocnienia ochrony lasów cennych przyrodniczo i ważnych społecznie | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Minister Klimatu i Środowiska powołał prof. dr. hab. Krzysztofa Adamowicza z Wydziału Leśnego i Technologii Drewna do Zespołu ds. wzmocnienia ochrony lasów cennych przyrodniczo i ważnych społecznie.

Zespół ekspercki, który będzie odpowiedzialny za selekcję lasów o wysokiej wartości przyrodniczej i społecznej, podlega bezpośrednio pod ministra jako organ pomocniczy. Głównym  Prof. dr hab. Krzysztof Adamowicz celem Zespołu jest przygotowywanie rekomendacji mających na celu wzmocnienie ochrony lasów, włączając w to metody prowadzenia zrównoważonej gospodarki leśnej na wybranych obszarach. Profesor Adamowicz będzie aktywnie uczestniczyć w pracach Zespołu jako niezależny ekspert do spraw ekonomiki leśnej.

Rzeczniczka prasowa UPP