Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Rolnictwo i leśnictwo wśród najlepszych w rankingu QS WORLD UNIVERSITY 2021 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Rolnictwo i leśnictwo wśród najlepszych w rankingu QS WORLD UNIVERSITY 2021

Opublikowano tegoroczne wyniki jednego z najbardziej prestiżowych rankingów na świecie. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu w QS World University Rankings by Subject 2021 sklasyfikowany został w kategorii rolnictwo i leśnictwo (Agriculture & Forestry).

 

Tylko 17 polskich uczelni akademickich znalazło się wśród najlepszych na świecie w corocznym rankingu dyscyplin („by subject”) opublikowanym na początku marca przez brytyjską agencję QS  Quacquarelli Symonds. W kategorii rolnictwo i leśnictwo Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu został sklasyfikowany w przedziale 251-300, jako jedna z dwóch polskich uczelni. 

„Wprawdzie miejsce naszego Uniwersytetu jest odległe, jednak sam fakt obecności w rankingu QS jest już wyróżnieniem. Widoczność Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w globalnych rankingach jest bardzo ważna w budowaniu prestiżu naszej uczelni w kraju oraz na arenie międzynarodowej” – komentuje wyniki prof. dr hab. Piotr Goliński, Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej.

Brytyjska firma Quacquarelli Symmonds publikuje trzy zestawienia, oceniające całokształt działalności uczelni, dyscypliny naukowe (subject) oraz kierunki studiów. W tegorocznym rankingu kierunkowym zostały uwzględnione 1452 uczelnie w 85 krajach prowadzące ponad 14 tys. kierunków studiów. Zestawienie zawiera 51 dyscyplin naukowych, które zgromadzono w 5 obszarach: "Arts & Humanities", "Engineering & Technology", "Life Sciences & Medicine", "Natural Sciences", "Social Sciences & Management". Metodologia QS World University Ranking by Subject obejmuje takie kryteria, jak reputacja uczelni wśród kadry akademickiej oraz wśród pracodawców, cytowania naukowe oraz index Hirscha.

Wyniki rankingu są dostępne na stronie: https://www.topuniversities.com/subject-rankings/2021 

 

Iwona Cieślik
Rzeczniczka prasowa UPP

 

Udostępnij ten artykuł

WYDZIAŁY