Spotkanie władz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z Zhangir Khan West Kazahstan Agrarian - Technical University

10 grudnia 2020 odbyła się wideokonferencja pomiędzy przedstawicielami Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i Zhangir Khan West Kazakhstan Agrarian-Technical University. Spotkanie dotyczyło zintensyfikowania współpracy pomiędzy partnerskimi uczelniami.

Pandemia ma negatywny wpływ na wiele obszarów funkcjonowania uczelni, ale w największym stopniu dotyka współpracy międzynarodowej. Dlatego Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu stara się podejmować działania w tym obszarze i poszukiwać odpowiednich narzędzi wspomagających internacjonalizację. Spotkanie władz UPP i Zhangir Khan West Kazakhstan Agrarian-Technical University miało na celu wymianę doświadczeń oraz omówienie działań mających na celu promocję oferty dydaktycznej i aktywizację współpracy naukowej, mimo niesprzyjających okoliczności.

„Spotkanie było elementem naszej strategii rozwijania współpracy międzynarodowej w obszarze naukowo-dydaktycznym m.in. właśnie w Kazachstanie” – mówi prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, Rektor UPP. – „Wideokonferencja odbyła się z inicjatyw prof. dr. hab. Romana Hołubowicza, Pełnomocnika Rektora ds. współpracy z Chinami i Kazachstanem, który bardzo aktywnie działa na rzecz rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, dzięki czemu jesteśmy wartościowym i uznanym partnerem dla uczelni z Azji” – dodaje rektor UPP.

W spotkaniu wzięli udział z ramienia Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu: prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz (Rektor UPP), prof. dr hab. Piotr Goliński (Prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej), prof. dr hab. Roman Hołubowicz (Pełnomocnik Rektora ds. współpracy z Chinami i Kazachstanem) oraz Monika Pennington (International Student Adviser). Ze strony Zhangir Khan West Kazakhstan Agrarian-Technical University w spotkaniu uczestniczyli: prof. Askar Nametov, Rektor uczelni oraz Marat Onaev (Dyrektor Instytutu Technologii Rolniczych), Laura Dushayeva (Dział Współpracy Międzynarodowej), Aigul Kazambayeva (Dział Wsparcia Naukowego), Guljamal Irgalieva (specjalista ds. mobilności akademickiej) oraz Kungurova Almagul.

Rzeczniczka prasowa UPP