Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Targi pracy UPP | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Targi pracy UPP

Tegoroczna XIII edycja uczelnianych Targów Pracy odbyła się w wyjątkowej scenerii Ogrodu Dendrologicznego WLD UPP. Taka piknikowa lokalizacja po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią stworzyła aurę sprzyjającą nawiązywaniu kontaktów między studentami a pracodawcami.

 

 

W gronie tegorocznych wystawców znalazło się blisko dwadzieścia firm i instytucji dedykowanych studentom oraz absolwentom różnych kierunków studiów: TECH-KOM Sp.  z o.o., Lubelski Fornir Sp.z o.o., Patria - Top Sp. z o.o., Mondi Świecie S.A., Polipol Service-Center Polska Sp. z o.o., John Deere Polska Sp. z o.o., Timac Agro Polska, Poznańska Hodowla Roślin Sp. z o.o., Garte Polska Sp. z o.o., Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Tarczyński S.A., Colquimica Polska Sp. z o.o., Neorol Sp. z o.o., Mabion S.A., Agrii Polska Sp. z o.o., GalaProdukt sp.z o.o., Cargill Poland Sp. z o.o. Firmy przyjechały na Targi z konkretnymi propozycjami praktyk, ofert pracy czy założeniem nawiązania współpracy z kołami naukowymi.

W trakcie wydarzenia studenci mogli skonsultować swoje dokumenty aplikacyjne z doradcami zawodowymi, zarówno uczelnianymi - z Centrum Wsparcia i Rozwoju UPP, jak i z Fundacji „Anioły Edukacji” oraz zapoznać się ze specyfiką działalności Wojewódzkiego i Powiatowego Urzędu Pracy.    

 

Zainteresowaniem cieszyło się również stoisko wizażystki, która doradzała, jak zadbać o swój wizerunek w pracy. Natomiast przedstawicielki uczelnianej Poradni Dietetycznej udzielały wielu cennych wskazówek, jak przygotować wartościowy posiłek wspomagający efektywną pracę. Nie brakowało także studentów w Drewno Budce, gdzie można było wykonać zdjęcia do dokumentów aplikacyjnych.

 

Warto podkreślić ogromne zaangażowanie wystawiających się partnerów w przygotowanie puli nagród w konkursach dotyczących rynku pracy, Uczelni oraz mini grze terenowej, zachęcającej studentów do bezpośredniego kontaktu z wystawcami.

Duża frekwencja oraz aktywny udział studentów pokazały, jak niezastąpiony jest bezpośredni i żywy kontakt i jak bardzo potrzebne były społeczności akademickiej taki Targi Pracy.   

 

Tekst: Sylwia Graja-Zwolińska, Centrum Wsparcia i Rozwoju UPP

Redakcja: Iwona Cieślik, rzeczniczka prasowa UPP

 

​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​

Udostępnij ten artykuł

WYDZIAŁY