WIEŚCI AKADEMICKIE - nowe otwarcie

Właśnie ukazał się nowy numer „Wieści Akademickich”. Pismo zyskało zupełnie nową szatę graficzną, jak również zmieniła się jego zawartość merytoryczna. Czasopismo ukazywać się będzie kwartalnie, zarówno w formie cyfrowej, jak i papierowej.  Zapraszamy do lektury. Mamy nadzieję, że jego nowa, bardziej przejrzysta i atrakcyjna formuła, przypadnie do gustu wszystkim czytelnikom.

CO W NAJNOWSZYM NUMERZE

Świat się zmienia i to w zawrotnym tempie. Coś, co dziś jest w głównym nurcie, jutro stanie się przestarzałe. Tempo zmian wpływa nie tylko na nas jako ludzi, ale także na organizacje, firmy i oczywiście uniwersytety. Dlatego musimy się zmieniać, dostosowywać do zmieniającej się rzeczywistości i otwierać się na nowe.

O zmianach właśnie, ale i o tym, co zmieniać się nie będzie, o planach i zamierzeniach na najbliższą kadencję będą mogli Państwo przeczytać w wywiadach z władzami rektorskimi. „Moje zasady to transparentność i demokratyczne mechanizmy”– mówi rektor naszej Uczelni, prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz. To ważna deklaracja pokazująca sposób, w jaki zarządzany będzie Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu przez najbliższe cztery lata.

W „Wieściach Akademickich” piszemy również o ważnych wydarzeniach z życia Uczelni, o dokonaniach naukowych, sukcesach sportowych i nowościach wydawniczych. W tym pędzie zmian nie chcemy jednak zapominać o naszych korzeniach i o tym, co nas ukształtowało. Dlatego na kartach uczelnianego czasopisma nie zabraknie historii i prezentować będziemy osoby, które przez ponad sto lat współtworzyły nasz Uniwersytet.

Ale przede wszystkim chcemy pisać o ludziach, przybliżać sylwetki naszych naukowców i pracowników, pokazywać, czym się zajmują, co ich pasjonuje i motywuje do pracy. Prezentować ich osiągnięcia, a jest ich wiele, o czym będą mogli się Państwo przekonać już na kolejnych stronach. Oddajemy też głos studentom. W najnowszym numerze rozmawiamy z Andrzejem Zabłockim, nowym przewodniczącym Konwentu Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który stara się rozprawić z mitami krążącymi wokół tej ważnej organizacji studenckiej.

A wszystko to po to, by wzajemnie się poznawać i tworzyć przyjazną przestrzeń do rozwoju naszej wspólnoty akademickiej.

Numer do pobrania:

na platformie cyfrowej: https://issuu.com/uppwiesci/docs/wiesci_akademickie