Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wysoka pozycja rolnictwa i leśnictwa w światowym Rankingu QS World University by Subject 2024 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Wysoka pozycja rolnictwa i leśnictwa w światowym Rankingu QS World University by Subject 2024

W opublikowanym 10 kwietnia 2024 roku zestawieniu dziedzinowym QS World University 2024 rolnictwo i leśnictwo (Agriculture & Forestry) prowadzone na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu sklasyfikowane zostało w przedziale 151-200. Ranking uwzględnia w sumie 55 dyscyplin w 5 głównych dziedzinach nauki.  

 

 

 

Na wynik rolnictwa i leśnictwa prowadzonego na UPP w szczególności wpłynęła wysoka ocena otrzymana w kryteriach: cytowania oraz indeks Hirscha.  logo QS World University UPP sklasyfikowane zostało w  przedziale 151-200, co dało Uczelni drugie miejsce w Polsce po Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W tegorocznej edycji dziedzinowego QS World University 2024 uwzględniono 1559 instytucji z 104 lokalizacji.  

 

Metodologia QS World University Ranking by Subject 2024 obejmuje takie kryteria, jak reputacja uczelni wśród kadry akademickiej oraz pracodawców, cytowania oraz indeks Hirscha. 

 

Zestawienie dostępne jest na stronie: https://www.topuniversities.com/subject-rankings 

 

Poznan University of Life Sciences (Agriculture & Forestry)

 

Iwona Cieślik

Rzeczniczka prasowa UPP

WYDZIAŁY