Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

czwartek, Styczeń 13, 2022

sty
13
sty/13 15:00 - sty/13 17:00

Zakochane w nauce. Historia kobiet, które zmieniły świat - seminarium SKN

Drodzy Studenci, Doktoranci i Pracownicy Naukowi,
jako Opiekun Studenckich Kół Naukowych prowadzonych na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach chciałbym Państwa serdecznie zaprosić na kolejne w tym roku akademickim spotkanie odbywające się w ramach wykładów zatytułowanych „seminaria SKN”. Tym razem gościmy Pana prof. UAM dra hab. Tomasza Pospiesznego (Zakład Produktów Bioaktywnych, UAM), który wygłosi wykład pt. „Zakochane w nauce. Historia kobiet, które zmieniły świat”. Wzorem poprzednich spotkań, wykład odbędzie się w czwartek, tj. 13.01.2022 r. o godz. 15:00. Seminaria SKN to doskonała okazja do zadawania nurtujących pytań, do czego zachęcam. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w wydarzeniu.

W celu uczestnictwa w spotkaniu należy się zarejestrować na platformie ZOOM.
Jak to zrobić?
1) Zeskanuj kod QR z infografiki powyżej, lub
2) Dołącz do webinaru przy pomocy 'Webinar ID: 889 2825 2945, lub
3) Skopiuj poniższy link:
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_sZYQiQ62Tjm4GLpg6jWNKg

 

Powiązane materiały

ZałącznikRozmiar
Image icon PLAKAT INFORMACYJNY372.53 KB
sty
13
sty/13 10:00 - sty/13 12:00

ul. Wojska Polskiego 50, sala A 100

online

Dzień Antysmog na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej UPP

W ramach cyklu spotkań ON AIR  Wydział Inżynierii Środowiska i  Inżynierii Mechanicznej zaprasza na DZIEŃ  ANTYSMOG, który odbędzie się w formie hybrydowej w dniu 13 stycznia 2022r. w godzinach 10.00-12.00.

W ramach cyklu spotkań ON AIR  Wydział Inżynierii Środowiska i  Inżynierii Mechanicznej zaprasza na DZIEŃ  ANTYSMOG, który odbędzie się w formie hybrydowej w dniu 13 stycznia 2022r. w godzinach 10.00-12.00.

 

Wydarzenie skierowane jest do społeczności akademickiej, wykładowców, ale także dla uczniów szkół średnich oraz tych wszystkich osób, które interesują się kwestiami ochrony środowiska i   wiążą z tym obszarem swoją przyszłość zawodową.  

Tematyka spotkania dotyczy jakże aktualnej problematyki związanej ze zjawiskiem smogu ze szczególnym uwzględnienie aglomeracji poznańskiej. Wydarzenie rozpocznie wykład prof. Bogdana Chojnickiego z Pracowni Bioklimatologii UPP dotyczący zagadnień związanych z zanieczyszczeniami powietrza ze wskazaniem ich wypływu na atmosferę i otaczające środowisko.

Następnie zostaną przedstawione działania Eko Patrolu Straży Miejskiej w Poznaniu w ramach lokalizowania źródeł niskiej emisji przyczyniającej się do pogłębiania zjawiska smogu na terenie miasta Poznania. Dodatkowo w hali Maszyn Katedry Inżynierii Biosystemów w trakcie trwania wydarzenia  zaprezentowane zostaną nowoczesne metody lotniczego monitoringu jakości powietrza- drony pomiarowe wraz z czujnikami. Wydarzenie zakończy Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, który jako dopełnienie tematyki spotkania od strony legislacyjnej, zaprezentuje ustawy antysmogowe na terenie województwa wielkopolskiego.

 

Wszystkie spotkania odbywają się pod patronatem Komitetu Inżynierii Środowiska PAN, a patronat medialny objął portal Sozosfera.pl oraz Drzewo Franciszka.

Kolejnym spotkaniem w cyklu ON AIR będzie DZIEŃ EKOENERGETYKI zaplanowany na 24 lutego 2022r.

 

Już dziś zapraszamy do aktywnego udziału stacjonarnie - sala A 100 ul. Wojska Polskiego 50 lub w formie on-line: na platformie ZOOM.

WYDZIAŁY