Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Studenci Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii zwycięzcami konkursu AGRO GAMES | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Po raz pierwszy w Stacji Doświadczalnej Instytutu Rolnictwa im. prof. Mariana Górskiego w Skierniewicach 10 czerwca 2022 r. odbył się Konkurs Agro Games dedykowany studentom kierunku rolnictwa z całego kraju. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, wyprzedzając Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego z Warszawy i Politechnikę Bydgoską. W rywalizacji indywidualnej również podium należało do studenta Wydziały Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii UPP.

W konkurencji indywidualnej 1. miejsce zajął Michał Janowski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, 2.  - Bartosz Banaszak z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w  Olsztynie, a 3. -Szymon Kowalski ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych studentów oraz uczelni z zakresu wiedzy rolniczej, a także stworzenie platformy do wymiany doświadczeń przez studentów rolnictwa z całego kraju.  W rywalizacji wzięli udział studenci rolnictwa z dziewięciu uczelni rolniczych zrzeszonych w Forum Uczelni Przyrodniczych. Każdy zespół składał się z czterech osób. Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy, zadania praktyczne i teoretyczne. W skład Jury weszli przedstawiciele instytutów branżowych z całego kraju. Dla władz wydziałów, których studenci uczestniczyli w zmaganiach konkursowych, przygotowano zwiedzanie Stacji Doświadczalnej, w tym Muzeum Rolnictwa oraz seminarium terenowe, podczas którego goście mogli zapoznać się z prowadzonymi w Skierniewicach oraz Miedniewicach badaniami polowymi. Szczególne miejsce w badaniach zajmują założone ponad 100 lat temu doświadczenia nawozowe.

Organizatorami wydarzenia byli: Rada Wydziałowa Samorządu Studentów Wydziału Rolnictwa i Ekologii SGGW, Koło Naukowe Rolników SGGW, Wydział Rolnictwa i Ekologii SGGW oraz Instytut Rolnictwa SGGW. Patronat honorowy objął JM Rektor SGGW oraz marszałek województwa mazowieckiego. Konkurs wsparło Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz wiele firm z otoczenia rolnictwa: PROCAM Polska, BayWa Agro Polska, Osadkowski oraz AgroWe, a partnerem głównym była spółka Agrimet. Patronem medialnym wydarzenia była Agencja Promocji Rozwoju Agrobiznesu APRA Sp. z o.o.

Źródło: https://www.agropolska.pl/

Redakcja: Iwona Cieślik, rzeczniczka prasowa UPP